Guest Users: 16

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, July 27 2024 @ 02:54 am UTC

KO©ARKA: Poraz od Zrinjskog

1,871
Košarkaši Borac Nektara upisali su očekivani poraz od Zrinjskog HTM 88-83 u 1. kolu Lige 8 BiH, ali su pružili dostojan otpor favorizovanom protivniku. Donosimo Vam izvještaj, listu strijelaca i izjave nakon meča. Pivari, koji su formirali ekipu za ovu Ligu dva dana prije početka, odigrali su iznenađujuće dobro i tako na najbolji način iskorisitli opuštenost kod domaćina i činjenicu da su Mostarci nastupili oslabljeni.

Banjalučani su odlično počeli utakmicu i poveli poslije prve četvrtine 24-19. U nastavku se bude Mostarci i predvođeni Sesarom i Džidićem okreću utakmicu u drugom smjeru. Na odmor se otišlo sa vođstvom Zrinjskog 52-40.

Početkom treće četvrtine odgovaraju i košarkaši Borac Nektara. Serija 18:4 vratila je Pivarima vođstvo 56-54. U zadnjoj četvrtini prava drama sve do posljednjih sekunda meča.

U u 34 minuti na semaforu je stajao neriješen rezultat 63:63. četiri minute do kraja domaćini imaju prednost 74:72, da bi minutu i petnaest sekundi rezultat glasio 81:80. U tim momentima Zrinjski je u igri držao Džidić koji je bio izuzetno raspložen za igru. Zadnji trenuci su protekli u obostranim pravljenjem osobnih grešaka i slobodnim bacanjima. Košarkaši Zrinjskog bili su mirnije ruke i na kraju su slaivli pobjedu 88:83.

Sesar je bio najeifkansiji sa 32 poena, a Džidić je dao 22. U gostujućem sastavu Krisp je ubacio 27 poena.

U sljedećem kolu Zrinjski HTM će ugostiti Slobodu, dok će Borac Nektar na još jedno gostovanje, ekipi Igokea Partizan.

Zrinski- Borac 88:83 (19:24 33:16 6:19 30:24)
Dvorana Bijeli brijeg
Gledaoca 300

Sudije: Zurapović, Husarić, Duškaj

Zrinski: Vujičić 3 ,đular 7,©arenac 2 , Tomović 3, Petrić, Oroz, Sesar 32, Džidić 22, ©imunović 4,Vučković11, Varežlija, Perajica 4

Borac Nektar: Adamović 3, Fekete 14, Peterkin 9, Palalić 8, Ðurasović 6, Crisp 27, Pavlović 2, Milinović 3,Ðuranović 2, Josipović 3, Ivić, Kostadinović 6

Trener Borislav Džaković: Zadovoljan sam pristupom i odnosom igraca prema utakmici, jer su odigrali kako smo dogovorili.Imali smo utakmicu u rukama, ali dekoncentracija , gostujući teren , te manjak iskustva na jednoj ,a Sesar i Dždić koji su lomili utakmicu na drugoj strani, učinili su da izgubimo. Međutim zadovoljan sam pozitivnom tenzijom prisutnom kod igrača