Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, March 28 2024 @ 11:05 am UTC

RUKOMET: Bod u Sarajevu

711
Rukometašice banjalučkog Borca napravile su još jedan bitan korak ka odbrani šampionske titule u Bosni Hercegovine. Remizirale su na gostovanju kod jednog od konkurenata, sarajevskog ®eljezničara. Bilo je 27-27 što je i najrealniji ishod ovog zanimljivog meča. Borac nije igrao na sovm nivou. Očekivala se nova pobjeda, ali se drugačija situacija odivjala na parketu.

Nakon vođstva Sarajki poslije prvog poluvremena 11-10, pa sve do 45. minute rukometašice ®eljezničara imale su prednost.

Međutim, tada konačno rukometašice Borca počinju da igraju dobru odbranu. Odmah je uslijedila i promjena rezultata pa su Unčaninove izabranice pet minuta prije kraja imale dva gola prednosti. Ipak, Banjalučanke nisu uspjele da sačuvaju prednost, tako da je meč završen neriješeno, 27-27.

Kod ®eljezničara Mersiha Sarajlić postigla je 10 golova. Iskazala se golman, Ela Botić, koja je u presudnim trenucima odbranila dva uzastopna sedmerca rukometašicama Borca.

Banjalučanke su predvodile Tanja Kekić sa 10 i Dragana Knežević sa 8 golova. Borac je tako ostao na čelu tabele sa velikom prednošću ispred rivalki.