Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, March 28 2024 @ 12:05 pm UTC

FUDBAL: Juniori i kadeti Borca bolji od Laktaša

1,461
U komšijskom derbiju kadeti Borca u Laktašima su pobijedili istoimeni domaći sastav rezultatom 2:0. Ovim trijumfom izabranici trenera, Velimira Stojnića, ponovo su zasjeli na vrh Premijer lige za kadete BiH, Grupa Sjever. Dobro otvaranje utakmice gosti su materijalizovali već u desetom minutu utakmice, kada je Petar Kunić poslije idelanog proigravanja Aljoše Tukića izašao sam na golmana Miroljuba Babića i u igri jedan na jedan pogodio protivničku mrežu.

U drugom dijelu utakmice, nade s Gradskog stadiona uspjele su udvostručiti rezultatsku prednost. Igrao se 59. minut kada je korner izveo Dejan Smiljić, a na prvoj stativi najbolje se snašao najbolji strijelac ovog takmičenja, Miloš Vujmilović, i udarcem glavom po drugi put na ovom meču primorao čuvara mreže Laktaša na kapitulaciju.

Najbolju priliku za postizanje gola domaći sastav imao je u 62. minutu, ali Nemanja Paripović nije uspio iskoristiti grešku Nebojše Runjića.

LAKTA©I - BORAC 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Kunić (10), 0:2 Vujmilović (59), stadion: u Laktašima, gledalaca: 100, sudija: Edin Jakupović (Bihać) 7,5, pomoćnici: Zoran Grbić (Prijedor) i Mirsad Amidžić (Bihać), delegat: Branko Stjepanović (Teslić), žuti kartoni: đukarić (Borac).

Igrač utakmice: Aljoša Tukić (Borac) 7,5.

Laktaši: Babić 6,5, Protić 6,5 (od 60. Bursać -), Maksimović 6,5, Kodžoman 6,5, Vrhovac 6,5, Ljubojević 6,5, Stojanović 6,5, Vuković 6,5, Paripović 6,5, Topalović 6,5 (od 61. Momić -), Bajić 6,5. Trener: Zdravko Gajić.

Borac: Kresović 7, Tukić 7, Laketić 7, Smiljić 7, Runjić 7, Banjac 6,5 (od 46. Simić 7), Dujaković 7,5 (od 61. Vujinović -), Vujmilović 7,5, Kunić 7,5 (od 70. đukarić -), Ivić 7, ©pica 7 (od 50. ©akić 7). Trener: Velimir Stojnić.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Golovima u drugom poluvremenu juniori Borca došli su do bodova na gostovanju u Laktašima, 3:1.

Iako je bilo nekoliko prilika za postizanje golova, u prvom poluvremenu komšijskog derbija mreže su mirovale.

U nastavku drugačija slika i četiri postignuta pogotka.

Sabljić je u 47. minutu dobro istrčao jednu polukontru, izašao sam na Stojnića i pogodio za vođstvo. Desetak minuta kasnije gosti dolaze do novog gola, a precizan je bio Ojdanić.

Novi gol Banjolučana uslijedio je u 75. minutu, kada je Brnić savladao Stojnića.

Posljednja riječ na meču ipak je pripala domaćinima, koji su preko Omanovića došli do počasnog pogotka.

LAKTA©I - BORAC 1:3 (0:0)

Strijelci: 0:1 Sabljić (47), 0:2 Ojdanić (55), 0:3 Brnić (75), 1:3 Omanović (80), stadion: Laktaša, gledalaca: 50, sudija: Zoran Grbić (Prijedor), pomoćnici: Edin Jakupović i Mirsad Amidžić (obojica iz Bihaća), delegat: Branko Stjepanović (Teslić), žuti kartoni: Stojnić, Marjanović, Skrobonja, Radić (Laktaši).

Igrač utakmice: Slobodan Sabljić (Borac) 8.

Laktaši: Stojnić 7, Dabić 6, Petković 6, Ilić 6, Janjanin 6 (od 75. Marjanović -), Veselinović 6,5, Jurišić 6 (od 55. Kurtinović 6,5), Omanović 6,5, Radić 6,5, Popović 6 (od 65. Skrobonja -), Preradović 6,5. Trener: Miodrag Petković.

Borac: Milanović 7, Stojanović 7, Gračanin 7, Jevđenić 7, Jelić 7, Krememnović 7 (od 80. Malanović -), Ojdanić 7,5, Diljkan 7, Sabljić 7,5, Brnić 7 (od 59. Bojinović), Aleksić 7 (od 59. Milinović 7). Trener: Milorad Bilbija.

Napomena: Tekst preuzet iz Fokusa