Guest Users: 6

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 18 2024 @ 11:49 am UTC

FUDBAL: Pobjeda Gomionice i remi Krajine

834
U derbiju Prvenstva Druge lige, Grupa Zapad, fudbaleri Gomionice nanijeli su na svom terenu u Bronzanom Majdanu prvi ovosezonski poraz Slogi iz Trna, rezultatom 2:0 Domaćin je nešto opreznije ušao u igru, a kao rezultat takvog pristupa stigao je vodeći pogodak. Igrao se 30. minut kada je Sergej Kunovac poslije solo prodora preciznim udarcem uspio matirati nemoćnog ©manju. Nakon toga gosti iz Trna preuzimaju inicijativu, a pokušaj Benića uspio je zaustavati čuvar mreže Gomionice, Almir đonlić.

U drugom poluvremenu izabranici trenera ®eljka Vranješa krenuli su nešto ofanzivnije, sa ciljem da što prije izjednače rezultat. Takvu igru domaćin je uspio kazniti i drugim golom, poslije kontre Bobara u 57. minutu.

Do kraja utakmice igrači Sloge bez uspjeha su pokušavali da stignu rezultat, ali, nisu uspjeli. U finišu utakmice, tačnije u 90. minutu, gosti iz Trna ostaju sa deset igrača u polju, pošto je Dragan Benić isključen zbog prigovara glavnom sudiji, Branku Trkulji.

GOMIONCA - SLOGA (T) 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Kunovac (30), 2:0 Bobar (57), stadion: u Bronzanom Majdanu, gledalaca: 400, sudija: Branko Trkulja (Oštra Luka) 7, pomoćnici: Borislav Milinković i Veljko Salamić (obojica iz Prijedora), delegat: Zoran Radulović (Laktaši), žuti kartoni: Babić, Kunovac, Munjiza (Gomionica).

Crveni karton: Dragan Benić u 90. minutu (Sloga Trn).

Igrač utakmice: Predrag Divljak (Gomionica) 7,5.

Gomionica: đonlić 7,5, N. Gligić 7, Munjiza 7, Babić 7, Kezija 7, Lukendić 7, Bobar 7,5, Kunovac 7, Aleksić 7 (od 70. Malčić -), Mučalović 7 (od 80. đuranović -), Divljak 7,5 (od 65. Malijević -). Trener: Nenad Gavrilović.

Sloga: ©manja 6,5, Tepić 6,5, Ilinčić 5,5 (od 80. Majkić -) Stanivuković 6 (od 70. Kukić -), ćulum 7, Vukelja 6,5, đurić 5,5, Studen 6,5, Barović 6,5, Gajić 6 (od 46. Kosić 6,5). Trener: ®eljko Vranješ.

Napomena:Tekst preuzet iz Fokusa

Ovome dodajmo da je Krajina na domaćem terenu remizirala sa Omarskom 1-1. Krajina je četvrta na tabeli sa 31 bodom. Gomionica je druga sa sedam bodova manje od Sloge.