Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 11:03 am UTC

FUDBAL: Benić presudio Krajini

778
Golom Dragana Benića trnska Sloga na svom terenu porazila je ekipu Krajine rezultatom 1:0 u derbi meču 17. kola Druge lige Grupa Zapad, čime je još jedan korak bliže ulasku u fudbalsku elitu Srpske. Trenutak odluke dogodio se u 53. minutu utakmice kada je po desnoj strani prošao Milan Stanivuković, ubacio loptu u peterac gostiju, a Benić udarcem glavom matirao nemoćnog đorđa Pavlovića.

Izabranici ®eljka Vranješa do vođstva su mogli doći u 16. minutu kada je Dejan Kosić šutirao iznad same prečke. Najbolju priliku Krajina je propustila u finišu prvog poluvremena kod rezultata 0:0, kada je Milan Petrović šutirao preko okvira gola domaćeg čuvara mreže, Jove ©manje.

SLOGA TRN - KRAJNA 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Benić (53), stadion: Sloge u Trnu, gledalaca: 250, sudija: Robert ©ormaz (Banja Luka) 8, pomoćnici: Siniša Mrkobrada i Pero Matić (oba iz Banje Luke), delegat: Ranko Jevtić (Derventa), žuti kartoni: ćulum (Sloga), Pušić (Krajina).

Igrač utakmice: Dragan Benić (Sloga) 7,5

Sloga (T): ©manja 7, čegar 7, Vukelja 7, Ilinčić 7, ćulum 7,5, đurić 7,5, Stanivuković 7,5 (od 89. Travar -), Barović 7,5, Kosić 7, Gajić 7 (od 53. Majkić -), Benić 7,5 (od 68. Kukić -). Trener: ®eljko Vranješ.

Krajina: Pavlović 6,5, Drinić 6,5, Malešević 7, Latinović 6,5, Slavnić 6,5, Pušić 6,5, ©urlan 7, Dojčinović 6,5 (od 82. ćutković -), Ivić 7, Petrović 6,5 (od 66. Bogičević -), Rajčević 6 (od 67. Malić -). Trener: Velibor Vuković.

Napomena: Tekst preuzet iz Fokusa