Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 08:03 am UTC

FUDBAL: Bod u Orašju

723
Banjolučani nose bod iz Orašja i time su se na neki način iskupili za domaći poraz od Zrinjskog u prošlom kolu. Borac je većim dijelom susreta bio bolja ekipa, a da su igrači imali konkretnija rješenja u završnici, mogli su se kući vratiti i sa cijelim plijenom. Bez obzira na sve, bod ima svoju vrijednost Nije dobro počelo po Banjolučane. Već u četvrtom minutu kapiten Orašja, Ivo Pejić, izveo je korner s lijeve strane, a Borčev golman, Dragan Starčević, nespretno je klizavu loptu boksovao u vlastitu mrežu, 1:0. U 10. minutu Vidović je sa 10 metara šutirao glavom, ali je Starčević ovaj put siguran.

Nakon toga Banjolučani preuzimaju inicijativu, a do izjednačenja pokušavaju stići udarcima sa distance. Gađao je najprije u 14. minutu Vranješ, a potom u 25. minutu i Deket. Najbolju priliku propustio je štoper Petrić u 32. minutu. Tada je Rašević odlično centrirao sa desne strane, golman Orašja Smajić ispustio loptu, a Petrić je sa samo dva metra uspio da prebaci gol.

Pokušao je i kapiten Ljubojević u 42. minutu, ali je golman Smajić poslao loptu u korner. U finišu prvog poluvremena mogli su domaći povećati vođstvo preko Agatića i A. ®ivkovića, ali na odmor se otišlo s 1:0.

Tek što je počeo nastavak, u 47. minutu, Borac dolazi do izjednačenja. Tada je sa desne strane odličan centaršut uputio Stupar, a nakon velike gužve u kaznenom prostoru domaćih mladi Nemanja Bilbija sa deset metara šalje loptu u Smajićevu mrežu za 1:1.

U 53. minutu Vidović je sa 18 metara izveo slobodan udarac, a golman Borca je odličnom paradom izbacio loptu u korner. Samo minut kasnije domaći su preko Halilovića pogodili stativu.

Do kraja utakmicu "labudovi" su pokušali da stignu do sva tri boda, a Banjolučani su kontranapadima ugrožavali gol rivala. Do kraja utakmice zabilježili samo još jednu dobru priliku za Borac, kada u 69. minutu, nakon greške golmana Smajića, Puzigaća nije iskoristio šansu, pa je na kraju ostalo 1:1.

Napomena:Tekst preuzet iz Fokusa