Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 06:34 am UTC

FUDBAL: Bsk pobjednički preko Kozare

784
Fudbaleri Kozare priredili su šok svojim navijačima koji su se okupili u velikom broju na Gradskom stadionu u želji da isprate prvu proljećnu prvenstvenu pobjedu svojih ljubimaca. Kozara je poražena od Bska 1-0. Gradiški prvoligaš je u prvih pola časa imao jalovu terensku inicijativu, a u tom periodu je u 23. minutu propuštena i najbolja prilika domaćih, kada je Slaviša Despotović pogodio prečku gola već savladanog golmana BSK-a, Srđana Karanovića. Banjolučani se potom otvaraju, a Miroslav Aleksić u 38. minutu jako šutira sa 17 metara, ali golman Kozare Dalibor Kozić uspijeva da skrene loptu do stative, od koje se ona odbija u korner.

Pet minuta kasnije desio se trenutak odluke. Marko Kolunžija je uputio upotrebljiv centaršut s lijeve strane u šesnaesterac domaćih gdje je najspretniji bio Vladimir Karalić, koji između dva odbrambena igrača Kozare glavom šalje loptu u lijevi ugao gola nemoćnog golmana Kozića za vođstvo od 1:0.

U nastavku je Kozara pokušavala da dođe do izjednačenja, ali najviše zahvaljujući odličnom čuvaru mreže Karanoviću u tome nije uspjela. Na posljednji zvižduk sudije Joce Radića iz ©amca nadovezala se salva zvižduka razočarane gradiške publike koja je s pravom više očekivala od svog tima.

KOZARA - BSK 0:1 (0:1)

Strijelac: 0:1 Karalić (43), stadion: Gradski, gledalaca: 500, sudija: Joco Radić (©amac) 7, pomoćnici: Bojan Maksimović (Modriča) i Zoran Narić (Doboj), delegat: Nikola Dakić (Novi Grad), žuti kartoni: Despotović (Kozara), Aleksić, ©teković, Damjanić, Malčić, Strika (BSK).

Igrač utakmice: Vladimir Karalić (BSK) 8.

Kozara: Kozić 6, Despotović 6, Kovačević 5,5, Marinović 6, Gigović 5,5, Raca 6, Mitić 5,5, Stančić 5,5(od 46. đurić 5,5), Ujić 5,5, Kojić 5,5 (od 65. Gnjatić -), đorić 6. Trener: Miloš Pojić.

BSK: Karanović 8, Sladojević 7, Tomić 7, ©teković 7, Damjanić 7, Kolundžija 7,5 (od 67.Glamočić -), Aleksić 7,5 (od 85. đukić -), Radoja 7, Karalić 8, Devušić 7, Malčić 7 (od 76. Strika -). Trener: Zoran Malešević.

Napomena:Tekst preuzet iz Fokusa