Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 02:58 pm UTC

KO©ARKA: Debakl u Tuzli

666
Košarkaši Borac Nektara doživjeli su još jedan debakl u ovoj sezoni. Banjalučani su sa 34 poena rzalike poraženi u Tuzli od Sloboda Dite. Pivari porazom 104-70 još jednom pokazali da se ne mogu nositi sa ponajboljim BH ekipama u ovoj sezoni. Ovaj poraz je jasan pokazatelj da će bez nekoliko kvalitetnih pojačanja Borac Nektar u Ligi 8 igrati epizodnu ulogu.

Već nakon prvog poluvremena bilo je evidentno ko je kvalitetniji sastav. Tuzlaci su vodili sa uvjerljivih 55-34.

Treća četrvtina donijela je malo bolju igru izabranika Borislava Džakovića ali nedovoljno da se napravi nešto značajnije na ovom susretu. Pred posljednjih deset minuta rezultat je glasio 71-56.

U posljednjoj četvrtini još jedno sramno izdanje Pivara koji su postigli samo 14 poena a primili čak 33 koša. Na kraju više nego zaslužen trijumf Sloboda Dite 104-70.

Kod Pivara Josipović je postigao 17 poena, Peterkin 15, a Puljko 14 koševa. U pobjedničkom sastavu Peršić i Hrnčić ubacili su po 17 koševa, a Jovanović je dao 16 poena.

SLOBODA DITA: BORAC NEKTAR 104:70

(28:15, 27:19, 16:22, 33:14)

Dvorana Mejdan. Gledalaca: 700. Sudijei: Okuka (Kiseljak), Drmić (Tomislavgrad) i Kajan (Mostar).

SLOBODA DITA: Hodžić 2, Jovanović 16, Halilović, Velimirović 12, Hrnčić 17, Halilbegović 3, Albijanić 6, Peršić 17, Lerić 15, Milošević 16, Alibašić, Golijanin.

BORAC NEKTAR: Vučić, Puljko 14, Peterkin 15, đurasović 12, Crisp 6, Pavlović 3, Milinović, Garma 3, Josipović 17, Ivić, Kostadinović. Trener: Boro đaković