Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 06:03 am UTC

RUKOMET: Statistika i izjave nakon pobjede

870
Rukometaši Borca trijumfovali su nad Bosnom iz Visokog (38:31), nastavivši pobjedonosnu seriju ovog proljeća i upisali i treći uzastopni trijumf. Desetkovani povredama (Pavlović, Malić, Pucarević, ©korić, Karačić), Banjolučani su sjajnom igrom pokazali da i bez standardnih prvotimaca mogu savladati svakog rivala. Sjajnu partiju pružio je Goran Garić, igrač čije vrijeme tek dolazi, a ništa manje zapažen nije bio ni Vladimir Vranješ. Na golu je odličan bio veteran Mehmedalija Mulabdić, koji je u drugom poluvremenu sakupio 12 odbrana, a najefikasniji u "crveno-plavom" timu bio je Mirko Mikić sa osam golova.

- Ova pobjeda mnogo nam znači, a s tri nova boda učvrstili smo se na drugoj poziciji. Utakmica nije bila laka, ali smo ostavili srce na terenu i pružili sjajnu partiju - rekao je Vladimir Vranješ.

BORAC - BOSNA (V) 38:31 (21:14)

Dvorana: Borik, gledalaca: 500, sudije: Boško čađo (Kozarska Dubica) i Zoran ©arić (Prijedor), delegat: Mileta Kekić (Mostar), sedmerci: Borac 6 (5), Bosna (V) 5 (4), isključenja: Borac 12 minuta, Bosna (V) 4 minuta.

Borac: Blažević (9 odbrana), ©korić, Garić, 7, Rakocija 2, Pijetlović 3, Basić, Pavlović, Kulenović 4, Mulabdić (12 odbrana), Ilić 6, Mikić 8, Trkulja, Unčanin 5, Vranješ 3. Trener: Draško Budiša.

Bosna (V): Tatar (3 odbrane), Karacelić 3, Maslo, Tušeljić 6, Dedić, Hurem 10, Limo 1, Hadžić 4, Mušinbegović, Hasagić 4, Ahić, ©apčanin 3. Trener: Senad Skopljak.

Napomena:Tekst preuzet iz Fokusa