Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 07:13 am UTC

RUKOMET: Cepelin kadetski šampion RS

821
Proteklog vikenda održan je završni turnir šampionata Republike Srpske za rukometaše u kadetskoj konkurenciji. Cepelin je osvojio prvo mjesto. Cepelin je u finalu pobijedio Borac rezultatom 16-11, poluvrijeme 8-4. Finalnu utakmicu pratilo je 400 vatrenih navijača. Prethodno je Cepelin u polufinalu bio bolji od Lokomotive 20-12, a u grupnoj fazi takmičenja slavio je protiv Borca, Omladinca i Sloge.

Na ovom završnom turniru učestvovao je i banjalučki Omladinac koji je zauzeo šesto mjesto porazom od Priejdora 23-11. Na poluvremenu je bilo 12-7 za Prijedorčane.

Najbolji strijelac je Dejan Malinović iz Cepelina sa 23 gola. Najbolji golman je Miloš Stankić iz Lokomotive. Najbolji igrač je Dejan Malinović iz Cepelina.

Odličan organizator bio je ORK Omladinac u saradnji sa Rukometnim savezom Banjaluke.