Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, March 28 2024 @ 11:35 am UTC

FUDBAL: Ponovo poraz od Zrinjskog

864
Fudbaleri banjalučkog Borca porazom su otvorili drugi dio sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Banjalučani su poraženi od Zrinjskog 2-1. Po prelijepom vremenu, ali i dobrom ambijentu koji su još jednom priredili Lešinari, Borac nije uspio da se revanšira Zrinjskom za poraz iz prvog dijela sezone.

Banjalučani su bili bolji u prvom poluvremenu. Imali su nekoliko prilika za pogodak koje su propustili. Uz to i sudija nije priznao za većinu od 3 hiljade prisutnih gledalaca na Gradskom stadionu regularan gol Miroslava Rikanovića. Centarfor Borca pogodio je prečku a lopta se, najvjerovatnije iza gol linije, ponovo vratila u teren. Sudija je ostao nijem, nije pokazao na centar. Biće zanimljivo vidjeti šta će TV snimak pokazati.

Kazna je uslijedila na isteku prvog poluvremena. U 44. minuti gotovo iz prvog opasnijeg napada Mostarci su izveli dobru akciju koju je golom krunisao Krešimir Kordić. Na odmor se otišlo sa vođstvom Zrinjskog 1-0.

Drugo poluvrijeme nije moglo bolej početi za crveno - plave. Poslije samo devet minuta Oliver Jandrić donio je izjednačenje svom timu. Igrala se 54. minuta. Očekivala se dalja opsada gola Zrinjskog. Međutim, napadi Borca bili su jalovi što su na najbolji način iskoristili gosti. Svojim drugim golom, Kordić, a poslije loše reakcije golmana Borca Starčevića donio je vrijedna tri boda Zrinjskom i potvrdu liderske pozicije.

Borac se i dalje nalazi na desetom mjestu na tabeli sa 20 bodova koje ne ulijevaju optimizam pred nastavak očigledne borbe za opstanak u Premijer ligi BiH.

Borac - Zrinjski 1:2

Strijelci: 0:1 Kordić (41), 1:1 Jandrić (54), 1:2 Kordić (69)

BANJALUKA - Gradski stadion: Gradski. Gledalaca: 3.000. ®uti kartoni: Novaković, Maksimović (Borac), ®ižović, Kordić (Zrinjski).

BORAC: Starčević, Kajkut, Novaković /od 46. ®arić/, Stupar, Puzigaća, Deket, Jandrić, Maksimović, M. Babić, Rašević/od 63. Bilbija/, Rikanović /od 79. Kremenović/.

ZRINJSKI: Melher, Nikolić, Džidić, Selimović /od 90. Stojanović/, Musa, ®uržinov, Ivanković, ®ižović, Kordić /od 86. Tole/, đurić /od 87. ©arac/ Aničić.

Sudija: Muamer Bureković /Zenica/.