Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, April 24 2024 @ 02:44 am UTC

KO©ARKA: Konačno pobjeda

717
Konačno malo slavlja za košarkaše Borac Nektara. Pivari su pobjedom nad Vitezom prekinuli seriju od 4 uzastopna poraza. Bilo je 100-73. Početak meča nije nagovještavao ovako uvjerljiv trijumf. Banjalučani su počeli susret nervozno. Sva posljednja dešavanja u klubu, očigledno su uticala na Pivare, pa su tokom prvih 15-ak minuta Vitez imao i 9 poena prednosti.

Međutim, onda slijedi konačno buđenje domaćina. Proradio je šut, odbrana je bila bolja i odmah se to osjetilo na rezultat. Drugu četvrtinu izabranici Bojana Božića dobili su sa 18 poena prednosti, a na odmor se otišlo sa vođstvom Borac Nketara 33-15.

U nastavku ista slika na parketu dvorane Borik. Slabašni Vitez nije mogao ništa Banjalučanima koji su na kraju ostvarili zasluženu pobjedu, 100-73.

Ovaj susret ostaće upamćen i po tome što je mladi trener Božić u finišu utakmice dao priliku igračima iz omladinskog pogona. Neko od ovih igrača, ako bude strpljenja u klubu, mogao bi da uskoro bude i standardan igrač prvog tima. To je, u svakom slučaju bolja opcija, od ovosezonske u kojoj smo vidjeli dovođenje ispodprosječnih igrača sa strane.

BORAC NEKTAR: VITEZ 100: 73

( 21 :26 33:15 24 :19 22 :13 )

Dvorana:SD Borik
Sudije:Zurapović, Bilić, Marković

Borac Nektar: Vučić, Puljko 23, Peterkin 12, Milekić 3, đurasović 16, Cameron 21, Pavlović, Milinović 1, Garma 18, Josipović 4, Konstadinovic, Ivić 2

Vitez: Rubin 4 , Blaškan 2 , Baković 18 , ©imić , Križanović 8, Tanasilović 4, Radić 10, ©ero 6 , Palavra 11 , Popović 8, Stanković, Popović B 2,