Guest Users: 7

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, March 28 2024 @ 04:12 pm UTC

RUKOMET: Borac pobjednik Svetosavskog turnira

770
Rukometašice banjalučkog Borca pobjednice su tradicionalnog Svetosavskog turnira kojeg je i ove godine organizovao Vrbas. Aktuelni šampion BiH u finalu je pobijedio Radnički Jugopetrol iz Beograda. Rezultat je bio 31-22, poluvrijeme 16-13.

Posebno dobru igru Banjalučanke su pružile u drugom poluvremenu kada su gošćama dozvolile da postignu samo devet golova.

Interesantno je da u beogradskom timu zajedno nastupaju legendarna Svetlana Ceca Kitić Magić i njena kćerka Maja Bogunović.

Najbolja igračica turnira je Dragana Knežević iz Borca. Najbolji golman je ®eljka Tatar iz podgoričke Budućnosti. Najbolji strijelac je Mira Marjanović iz četvrtoplasirane Ajdovščine.

Peto mjesto na turniru podijelile su banjalučke ekipe Mladost i Vrbas.