Guest Users: 7

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, March 28 2024 @ 11:08 pm UTC

FUDBAL: Trijumf nad Modričom

674
Fudbaleri Borca uspješno su položili prvi kontrolni ispit savladavši u Orašju Modriča Maksimu (2:0). ©ef Stručnog štaba banjolučkog premijerligaša, Vlado Jagodić, priliku da zaigra na vještačkoj travi u Posavini dao je gotovo svim igračima, podijelivši ravnopravno minutažu, po jedno poluvrijeme za dvije ekipe.

" Tek sada slijedi ozbiljan rad na taktičko-tehničkom planu, a svi igrači počinju od nule. Raduje me činjenica da svi fudbaleri od prvog treninga znaju šta se traži od njih. Ulazimo u svaku utakmicu sa ciljem da ostvarimo povoljan rezultat. Daleko je ovo od idealnog, ali moram biti zadovoljan. Postigli smo dva pogotka i stvorili nekoliko izglednih prilika, a što je najvažnije, dobili smo širinu u igri. Iza nas je najteži dio priprema, kada je u pitanju rad na fizičkoj pripremi. Još najmanje dvije kontrolne utakmice svi igrači će dobiti ravnomjernu minutažu, a onda će se polako početi definisati tim koji bi trebalo da igra na proljeće - istakao je Jagodić.

Spisak putnika za Tursku biće poznat danas poslije jutarnjeg treninga, a kormilar Banjolučana ističe da će od 29. januara do 13. februara u Antaliji biti mjesta za 22 igrača i tri golmana.

" Svi izuzev gripoznog Olivera Jandrića, te Aleksandra Petrovića (koljeno) i Siniše Marčetića (bolovi u tetivi), te mladog Nemanje Bilbije, koji se nalazi na pripremama juniorske reprezentacije u Međugorju, dobili su priliku da igraju i iskoristili su je. Moram da naglasim da ova četvorka nije sporna za pripreme u Antaliji, izuzev ne daj bože pogoršanja povreda ili bolesti - dodao je Vlado Jagodić.

Napomena: Tekst preuzet iz Fokusa