Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 09:37 am UTC

KO©ARKA: Katastrofa Borac Nektara

803
Košarkaši Borac Nektara pretrpjeli su jedan od najtežih poraza u posljednjih nekoliko godina. Pivari su doživjeli debakl u Boriku od Igokee Partizan. Bilo je 86-62. Po četvrtinama rezultat je glasio: 9-19, 22-23, 14-25 i 17-19. Teško je pronaći riječi za sramno izdanje igrača Borac Nektara.

Potpuna bezidejnost, nedostatak borbenosti, fanatičnosti, kreacije u igri... Jednom rječju očaj. Raštimovano je djelovala banjalučka ekipa koja je još jednom potvrdila da nema kvalitet za duele sa ponajboljim timovima u BiH.

Već nakon početnih 9-0, a potom i 15-2 za Aleksandrovčane bilo je jasno šta će se događati u dvorani Borik. Banjalučani su djelovali izgubljeno, a sve što su uspjeli da urade je da u finišu prvog poluvremena smanje na devet poena razlike.

Publika koja je popunila dvoranu Borik, bilo je nešto više od 2 hiljade gledalaca, vjerovala je ili barem nadala se u bolje izdanje Pivara u drugom poluvremenu. Međutim, desilo se sasvim suprotno ili bolje reći preslikala se situacija iz prvog dijela.

Potpuni krah Borac Nektara i sigurna pobjeda Igokee Partizan. Prednost gostiju konstantno je rasla, dostizala je i do 25 poena razlike, a konačan rezultat glasio je 86-62, za Igokeu Partizan.

Pobjeda Aleksandrovčana sasvim zaslužena. S druge strane, nemoć Banjalučana koja je znatno olakšala posao raspoloženim gostima.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji je bio Vuksanović sa 25 poena, a Tejlor je ubacio 19 koševa. U Borac Nektaru svi su podbacili, a izdvajamo 14 poena Garme i 13 koševa Peterkina.

Borac Nektar je još jednom pokazao i dokazao da sa ovim igračkim kadrom ne može da se upusti u borbi za visok plasman. Kvalitetna pojačanja su neophodna i nadajmo se da će ih što prije biti.

BORAC NEKTAR: Vučić, Janjušević 8, Puljko 5, Peterkin 13, Mladenović, Milekić, đurasović 2, Ričardson 11, Pavlović, Milinović 9, Garma 14, Josipović

IGOKEA PARTIZAN: Kar, Vuksanović 25, Bocka 3, đerasimović 14, đurica 6, Bilanović 2, Tejlor 19, Radić, Mirković 9, Topolović, Kovačević 4, Matić 4