Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 07:47 pm UTC

KO©ARKA: Borac Nektar rutinski

861
Košarkaši Borac Nektara već 3. januara morali su da odrade prvu utakmicu u 2009. godini. Pivari su trijumfovali protiv Hercegovca. Rezultat je bio 83-74, a po četvrtinama je iznosilo 26-9, 14-21, 25-19 i 18-25. Banjalučani su bili bolji tokom cijelog susreta pa su na kraju ostvarili rutinsku pobjedu.

Već poslije prvih deset minuta pobjednik je bio poznat. Borac Nektar je prvu četvrtinu dobio rezultatom 26-9. Nakon toga trener Pivara, Miloš Pejić, izrotirao je igrače, dao šansu svima pa se to osjetilo i na igri. Ipak, sve što su Bilećani uspjeli da urade do kraja prvog poluvremena je da smanje razliku na 40-30.

Nastavak utakmice protiče kao i početak, dakle, u dominaciji košarkaša Borac Nektara. Ponovo je vraćena razlika na 16 poena razlike. U posljednjih deset minuta ponovo opuštanje kod domaćina koje su izabranici Drage Karalića iskoristili da postave konačnih 83-74.

Inače, kompletna utakmica nije bila na zavidnom nivou. Međutim, za Borac Nektar najbitnije je da zabilježen novi trijumf, dok Hercegovcu predstoji borba za opstanak.

Najbolji pojedinac kod Pivara bio je Hrvoje Puljko koji je postigao 21 poen, rešetajući trojke. Postigao je čak 5 trojki. Pratio ga je i Joško Garma sa 18 koševa.

U petak, 9. januara, Borac Nektar će odigrati finalni susret Kupa Republike Srpske. Pivari su domaćini Mladosti iz Mrkonjić Grada.