Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 06:49 am UTC

KO©ARKA: Pobjeda nad ©irokim

654
Košarkaši Borac Nektara pobijedili su ©iroki Eronet 90-87 u derbiju kola Lige 13 Bosne i Hercegovine. Banjalučani su igrali od sjaja do očaja, ali su na kraju zasluženo trijumfovali. Banjalučani su počeli utakmicu kao iz snova. Sjajno. Kreativna igra, sjajna odbrana, raspucani Pivari u napadu. Veoma brzo na semaforu je bilo 26-12, a na kraju prve četvrtine Banjalučani su imali odličnih 30-20.

Početak drugog perioda protekao je u sličnom ritmu. Izabranici Miloša Pejića bili su izuzetno raspoloženi. Služio ih je šut, a nije nedostajalo ni akrobatskih i atraktivnih poena. U jednom trenutku Banjalučani su imali i +18.

I kada se činilo da će Borac Nektar na odmor otići sa velikom prednošću desio se veliki obrt. Stao je šut domaćina, a gosti iz ©irokog Brijega kao da su se probudili iz sna pa su počeli da polako smanjuju prednost domaćih. I učinili su gotovo nezamislivo. Za nekoliko minuta vratili su se rezultatski u igru. Na odmor se otišlo sa vođstvom Borac Nektara 52-47.

Tada je već bilo nagovještena neizvjesna utakmica. ©irokobriježani su se sve više približavali Borac nektaru, a tri minute prije kraja treće četvrtine su i poveli sa 60-59. Ipak u posljednjih deset minuta ušlo se sa prednošću Pivara 67-65.

I jedna i druga ekipa imala je nekoliko prilika da u posljednjem periodu prelomi utakmicu u svoju korist, ali se to nije desilo, pa su posljednje dvije minute utakmice ponudile pravu dramu. Borac je vodio sa 81-77, ali je uslijedila serija 6-0 gostiju. pri rezultatu 83-81 za ©iroki, Puljko je pogodio trojku od tablu i doveo svoj tim u vođstvo od 84-83. U penal završnici najistaknutiji u toj završnici kod Borca bili su Ričardson koji je pogađao s linije slobodnih bacanja, i već spomenuti Puljko.

S druge strane Prajs je često bio na liniji slobodnih bacanja, ali mu je u odlučujućim tenucima zadrhtala ruka, baš kao i Josipoviću poslije čijeg promašaja sve je bilo riješeno. Mogli su da slave košarkaši Borac Nektara, ali i više od hiljadu gledalaca koliko je bilo prisutno u dvorani Borik.

Borac Nektar, uz sve oscilacije u igri, zasluženo je ostvario pobjedu. Prvih 25 minuta bilo je najboljih u ovoj sezoni, a završetak je pokazao i mentalnu snagu ovog tima. Međutim, isto tako evidentno je da je neophodno nekoliko pojačanja pa da crveno – plavi u kontinuitetu pružaju dobre partije.

Uz barem trojicu novih kvalitetnih igrača na pozicijama plejmejkera, beka i centra i publiku koja je večeras tokom cijelog meča podržavala Pejićeve izabranike ne bi bilo nedostižna i borba za viši plasman.

Treba istaći i sudijsku trojku Zurapović – Bijedić – Nožinović. Posebno u drugom poluvremenu nisu bili objektivni pa su nekoliko spornih odluka presudili su u korist ©irokog Eronet. Još jednom se potvrdilo da će Banjalučani u ovoj sezoni imati i problem sa pristrasnim suđenjem.

Borac nektar zauzima četvrto mjesto sa 7 pobjeda i 3 poraza. U narednom kolu Pivari gostuju u Istočnom Sarajevu.

BORAC NEKTAR – ©IROKI ERONET 90-87
30-20, 22-27, 15-18, 23-22

BORAC NEKTAR: Janjušević 4, Puljko 25 (5 trojki), Peterkin 10, Mladenović 4, Milekić, đurasović 5, Ričardson 27 (za 2p 7/10, sl. bac. 10/13), Pavlović, Milinović 2, Garma 13, Josipović, Kostadinović

©IROKI ERONET: Planinić 2, Josipović 17, Mileković 3, Naletić 3, Bubalo, Bilinovac, Siriščević 16, Dujmović 2, ©pralja 13, Ružić 2, Prajs 29