Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 10:12 am UTC

RUKOMET: Uvjerljiv poraz od Bosne

575
Rukometaši banjalučkog Borca pognute glave napustile su Sarajevo poslije derbi utakmice rukometnog šampionata Bosne i Hercegovine. Borac je poražen od Bosne SO. Prvo poluvrijeme završeno je sa dosta malim brojem golova za šta velike zasluge idu i reprezentativnom dvojcu na golu oba kluba. Briljirali su Grahovac i Blažević pa je Borac imao povoljan minus od 9-12.

Međutim, u nastavku, objekitvno kvalitetnija Bosna, zaigrala je bolje natjeravši Banjalučane da u prvih dvadeset minuta drugog poluvremena postignu samo četri gola. Tada je već bilo riješeno pitanje pobjednika, a konačnih 29-20 je ogledalo trenutnog kvaliteta ovih timova.

Kod Bosne najbolji je bio Nebojša Grahovac koji je skupio 21 odbranu, zatim Kapisoda sa 8, te Melić i čačić sa po 6 golova, dok kod Borca bolji od ostalih bili su ©korić, Pavlović i Mikić sa po 4 gola.

Sudijski par Beširović-Dautović nije imao svoj dan donosivši odluke na štetu oba kluba koje su iritirale igrače oba sastava.

Bosna-Borac 29:20 (12:9)

Dvorana: Ramiz Salčin. Gledalaca: 800.
Sudije: Beširović i Dautović.
Sedmerci: Bosna 5(3), Borac 4(4). Isključenja: Bosna 6, Borac 10 minuta.

Bosna: Grahovac (21 odbrana), Medžić 1, čačić 6, Džurković 1, Pucelj, Jonovski 1, Brajković, Kapisoda 8, ©abanović, Buljugija 3, Kajganić, Golić 3, Jahić, Melić 6.

Borac: Blažević (11 odbrana), ©korić 4, Malić 1, Garić 1, Pucarević 2, Rakocija 1, Pijetlović 1, Pavlović 4,Kulenović, Mulabdić (2 odbrane), Ilić 1, Mikić 4, Trkulja, Karačić 1