Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Tuesday, March 19 2024 @ 06:11 am UTC

FUDBAL: Minimalan poraz u I. Sarajevu

550
Fudbaleri Borca još jednom su poraženi na gostovanju. Ovaj put odigrali su čvrstu, korektnu utakmicu u Istočnom Sarajevu, ali je to bilo nedovoljno da ostanu neporaženi protiv Slavije. Borac je izgubio 1-0, a gol odluke postigao je Spalević u 38. minuti. Prije toga Rašević je u 4. minuti šutirao, ali je dobro reagovao golman Slavije. Do kraja prvog dijela priprijetio je ponovo Rašević, ali ponovo bezuspješno.

Rašević je bio najagilniji kod Borca, ali u odlučujućim trenucima nije imao koncentracije da dobru igru kruniše i golom. Tako je u drugom poluvremenu propustio dvije dobre prilike i ostalo je 1-0 za Slaviju koja je takođe imala svoje šanse u drugih 45 minuta.

Rezime je da je pobjeda Slavije zaslužena, ali i da je Borac odigrao dobro u defanzivi, a svoje dobre kontranapde preko Raševića nije iskoristio na najbolji način.

Borac je ostao na desetom mjestu na tabeli sa 17 bodova. U narednom kolu na Gradski stadion dolazi čelik iz Zenice. To je meč posljednjeg kola jesenjeg dijela sezone i Borac mora da pobijedi za miran zimski odmor.