Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 05:18 pm UTC

KO©ARKA: Pivari poraženi u Mostaru

635
Košarkaši Borac Nektara doživjeli su poraz u Mostaru. U jednom od derbija Lige 13 BiH Banjalučani su poraženi zasluženo 86-79. Nakon boljeg otvaranja utakmice i vođstva domaćih 7-0 Pivari su konsolidovali redove pa je nakon prve četvrtine bilo 27-26 za Zrinjski. U istom ritmu nastavili su izabranici Miloša Pejića koji su na odmor otišli sa +3, 45-42.

Ključna je bila treća četvrtina. Domaćini su zaigrali bolje, pa su ovaj dio dobili sa 27-17. Ispostavilo se da je to nedostižna prednost za Banjalučane pa je meč završen pobjedom Mostaraca 86-79.

Garma je bio najefikansiji igrač susreta sa 20 poena. Pratili su ga Puljko sa 15, Peterkin sa 13 i Janjušević sa 13 poena. Kod domaćih Vučković je ubacio 19, Džidić 16, a Sesar 15 koševa.

U utorak će biti nastavljen košarkaški šampionat Bosne i Hercegovine. Borac Nektar je tada slobodan, a sljedeće subote dočekuje Sloboda Ditu za koju igraju bivši Borčevci Zlatko Jovanović i Ranko Velimirović.