Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Tuesday, March 19 2024 @ 09:23 am UTC

KO©ARKA: Neriješeno u revanšu

720
Košarkaši Borac Nektara odigrali su neriješeno protiv njemačkog Eve Basketsa 74-74 u revanš utakmici drugog kola kvalifikacija Evročelendž kupa. Plasman u daljnju rundu takmičenja ostvario je tim iz Oldenburga koji je u prvom susretu slavio sa 30 poena razlike. Košarkaši Borac Nektara u meč su ušli sa realnim ambicijama da odigraju čvrsto i pokušaju da pobijede favorizovanog protivnika. I u većem dijelu susreta uspjeli su u svojim namjerama.

Početkom treće četvrtine Pivari su imali i rekordnih 15 poena prednosti, a u posljednju četvrtinu ušli su sa prednošću 59-46. U trećoj četvrtini probudilo se i oko hiljadu gledalaca koliko je bilo prisutno u dvorani Borik.

Međutim, tada su gosti iz Njemačke dodali gas, zaigrali čvršću odbranu, a služio ih je i šut, prije svega za tri poena, jer su ukupno ubacili čak 13 trojki. Uz to Banjalučani su napravili i sijaset početničkih grešaka.

Epilog svega je 13 poena prednosti u posljednjoj četvrtini za Eve Baskets i konačnih 74-74. Recimo da je Janjušević sa zvukom sirene promašio trojku za pobjedu Banjalučana.

Kod Borac Nektara Peterkin i Garma postigli su po 14 poena, a Ričardson i Mladenović ubacili su po 10 poena. U Eve Basketsu najefikasniji je bio Foster sa 19 poena, od čega pet trojki.

BORAC NEKTAR - EVE BASKETS 74-74 (19-14, 20-15, 20-17, 15-28)

BORAC NEKTAR: Vučić, Janjušević 7, Puljko 7, Peterkin 14, Mladenović 10, đurasović 6, Ričardson 10, Pavlović, Milinović 6, Garma 14, Josipović, Kostadinović

EVE BASKETS: ©ćekić 11, Buljević, Strauč 3, Peković, Foster 19, Poulding 16, Majstorović 9, Gardner 11, Perković 2, Hain, Boumtje 3