Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Tuesday, March 19 2024 @ 07:30 am UTC

FUDBAL: Uvjerljiv Borac

527
Fudbaleri banjalučkog Borca bili su uvjerljivi u 13. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Delasirali su Posušje 4-0. Pred oko hiljadu gledalaca, po promjenjivom vremenu (na kraju i kiša padala), Banjalučani su odigrali dobru utakmicu i zasluženo pobijedili te se malo odmakli od začelja tabele.

U prvom poluvremenu Borac je postigao jedan gol, a strijelac je bio Rikanović u 18. minuti nakon akcije Jandrića. U nastavku mnogo bolja igra Borčevaca, a mrežu gostiju pogodili su: S. Vranješ u 62., Rašević u 80. i Jandrić u 84. minuti. Osim golova Borac je stvorio i nekoliko prilika za pogodak ali bez obzira na promašaje sve pohvale na račun igre Jagodićevih izabranika u drugom poluvremenu.

Pobjeda ima još veći značaj kada se zna da su domaćini nastupili bez pet standardnih prvotimaca, a Posušje je u Banjaluku doputovalo kompletno.

Nakon 13. kola Borac ima 17 bodova i za sada sigurnu poziciju na tabeli što se tiče opstanka u elitnom društvu. U narednom kolu Borac putuje u Istočno Sarajevo kod veoma dobre Slavije.