Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 19 2024 @ 06:17 pm UTC

FUDBAL: Poraz od Laktaša

680
Dugo iščekivani duel između fudbalera Borca i Laktaša konačno je odigran. Završen je pobjedom Laktaša 1-0 i činjenicom da je sve proteklo kako se i očekivalo. Pred ovu utakmicu čelnici Borca izjavljivali su kako imaju informacije da će sudija Rusmir Mrković biti naklonjen gostima. Takva nagađanja dobila su potvrdu i na samom susretu u kojem je Mrković, mora se priznati, imao težak zadatak jer su tenzije između igrača bile previsoke.

Poslije slabih pola sata uslijedilo je uzbudljivih 15 minuta. Laktašani su poveli golom Ekrema Hodžića u 31. minutu. ©utirao je iz slobodnog udarca, lopta na putu ka golu zakačila je živi zid i našla se u mreži Banjalučana.

Dva minuta kasnije kapiten Borca Jandrić zbog prigovora je dobio žuti karton. Tako je Borac ostao sa desetoricom fudbalera na terenu. Međutim, veoma brzo su obe ekipe imale isti broj igrača na terenu. Minutu, poslije isključenja Jandrića, sudija Mrković, u svlačionice je poslao i Amera Jugu koji je napravio namjeran prekršaj ili bolje reći karate zahvat nad Puzigaćom.

Poslije dva crvena kartona došlo je do koškanja između svih fudbalera, uključujući i rezervne igrače oba tima. Nervoza sa terena preselila se i na tribine, pa je došlo i do sukoba između domaćih i gostujućih navijača na Zapadnoj tribini.

Borac je najbolju priliku imao krajem prvog poluvremena, ali se ispriječila prečka. U nastavku bilježimo stihijske napade Banjalučana, koji su pokazali nemoć da savladaju protivnika, odnosno, da ga ozbiljnije ugroze.

Pobjedom u Banjoj Luci, Laktaši u su se probili na peto mjesto prvenstvene tabele, a Borac je pao na 10. poziciju sa 14 osvojenih bodova. Borac u narednom kolu ima težak zadatak jer gostuje na Grbavici kod ®eljezničara.

Na kraju se pitamo: Zašto su ovakav meč i sva dešavanja uopšte trebala ? Prvi put Borac i Laktaši su se našli u Premijer ligi BiH. Do sada nikada nisu imali loše odnose niti je postojalo neko neprijateljstvo i negativno rivalstvo.

I sve se to promijenilo pred ovaj meč.

Ta nagađanja s početka izvještaja o „kupovini“ sudije od strane Laktaša samo su podgrijala atmosferu. Niti jedan predstavnik oba kluba nije svojom, makar jednom izjavom, smanjio tenzije. čak šta više, još su više „potpaljivali“ međusobne odnose.

Pitamo se zar je moguće da nema racionalnih glava i u Borcu i u Laktašima da grade kvalitetne, prijateljske odnose. Umjesto da komšijski klubovi, ako već ne mogu pomoći jedan drugom, onda da ne odmažu, dešava se suprotna situacija.

Klubovi su preko noći „zaratili“, stvorene su takve tenzije da ne smijemo ni pomisliti šta će se uopšte desiti pred naredni meč ova dva kluba.

U ligi kakva je Premijer liga BiH, svaki klub mora imati sportskog prijatelja. Klubovi iz Federacije BiH to su na vrijeme shvatili. To je činjenica koja se ne smije prenebregnuti.

Nažalost, Borac nema prijatelja. To je takođe činjenica koja se obistinila kada je Borac dva puta gubio status premijerligaša. I umjesto da se učilo na tuđim greškama u Borcu nisu učili ni na sopstvenim greškama. Zar na Gradskom stadionu misle da će im ®eljo, Sarajevo, ©iroki Brijeg, Zrinjski, čelik... u teškim trenucima pomoći.

Zato se bojimo još jedne fudbalske kuhinje i ujdurme u BiH u kojoj bi Borac, nažalost, mogao da izvuče deblji kraj. Zato što prije zakopajte ratne sjekire, gradite dobre odnose, a neka na terenu pobijedi bolji.