Guest Users: 6

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 04:59 pm UTC

KO©ARKA: Poraz Pivara

552
Košarkaši Borac Nektara novu sezonu u Bosni i Hercegovini počeli su proazom od Igokee Partizana.Derbi 1.kola odigran je u Aleksandrovcu. Banjalučani su izgubili sa 74-65. Počeli su košarkaši Borac nektara dobro ovaj susret i prvu četvrtinu dobili 17-9. Međutim, onda su se trgli domaćini pa se na odmor otišlo sa rezultatom 35-35.

Odlučujuća je bila treća četvrtina koja je u potpunosti protekla u zanku domaćih igrača. Aleksandrovčani su u posljednjih deset minuta ušli s vođstvom 59-51.

Borčevi košarkaši nisu mogli da u posljednjih deset minuta preokrenu vođstvo tako da na kraju bilježimo zasčuženu pobjedu Igokee Partizan.

Najefikasniji pojedinci u pobjedničkim redovima bili su đerasimović sa 20 i Mirković sa 17 poena, a kod Banjalučana istakli su se Puljko sa 22 i Peterkin sa 13 poena.