Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, May 01 2024 @ 09:26 pm UTC

RUKOMET: Prvi poraz Mladosti, prva pobjeda Vrbasa

661
Rukometašice banjalučke Mladosti doživjele su prvi poraz u šampionatu Republike Srpske. Mladostašice su poražene u Doboju. Istoimena ekipa slavila je sa 25-24, na poluvremenu je bilo 14-12 za Dobojke. Banjalučanke su bile favoritkinje u ovom meču, ali su dozvolile rukometašicama Doboja da dođu do prve prvenstvene pobjede ove sezone.

Mladost se nalazi na drugom mjestu na tabeli sa 6 bodova, odnosno, 3 boda manje od vodećeg Broda.

Rukometašice Vrbasa upisale su prvu pobjedu u ovoj sezoni. Na domaćem parketu deklasirale su Rogaticu 36-24, poluvrijeme 15-13. Kao što rezultat govori do pobjede je Vrbas došao boljom igrom u drugom poluvremenu kada su gošće postigle samo 11 golova, a Vrbas čak 21. Vrbas je trenutno sedmi na tabeli sa 3 boda.

Druga ekipa Borca doživjela je još jedan debakl. Mlade Banjalučanke poražene su na domaćem terenu od Borje 13-31, poluvrijeme 6-16. Borac 2 je trenutno pretposljednji na tabeli, bez bodova.