Guest Users: 8

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 05:26 am UTC

FUDBAL: Pobjeda za 6. mjesto na tabeli

623
Fudbaleri Borca, pobjedu u prošlom kolu u Tuzli, začinili su novim trijumfom, ovaj put ostvarenim na domaćem terenu, protiv Veleža. Bio je to susret 9.kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Pobjeda od 2-0 na Gradskom stadionu donijela je napredak Borcu na tabeli od čak sedam mjesta. Borac sada zauzima šestu poziciju sa 13 bodova, koliko ima i petoplasirana Sloboda. Ispred crveno – plavih su Sarajevo sa 14, ©iroki Brijeg sa 16, Slavija sa 18 i Zrinjski sa 21 bodom.

Utakmica između Borca i veleža riješena je već na startu utakmice. Banjalučani su srećno došli do vođstva već u 2. minuti. Autogol je postigao Dejan Drakula. Da će bodovi ostati u Banjaluci bilo je već poznato u 18. minuti kada je mrežu gostiju pogodio Dejan Rašević.

Ovo je najbolji plasman za fudbalere Borca u dosadašnjem dijelu sezone. Banjalučani ne smiju da se opuste poslije posljednjih rezultata. Trebalo bi da imaju u vidu da jedan neplanski loš rezultat kod kuće ponovo ih dovodi u borbu za opstanak. Međutim, isto tako još jedno iznenađenje u gostima izbacilo bi Borac u sam vrh BH tabele.

U narednom kolu Borac gostuje u Modriči. Meč je na programu 18. oktobra jer narednog vikenda reprezentacije igraju kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2010. godine.