Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 19 2024 @ 12:12 am UTC

FUDBAL: Prva pobjeda s Jagodićem na čelu

664
Banjalučki Borac je pod vođstvom novog trenera, Vlade Jagodića, zabilježio tek drugu pobjedu u šampionatu Bosne i Hercegovine. Predvođeni raspucanim Rikanovićem crveno – plavi slavili su protiv Travnika. Fudbaleri Borca su u 7. kolu Premiјer lige Bosne i Hercegovine savladali ekipu Travnika rezultatom 3:1.

Dva gola za Borac postigao je Miroslav Rikanović u 20. i 51. minuti. Ovo su bili njegovi prvi golovi u šampionatu. Posljednji gol dao je Deјan Rašević u 57. minuti utakmice.

Protiv, višpe nego skromnih Travničana, igrači Borca nisu briljirali, ali im je i to bilo dovoljno da postignu tri gola i osvoje tri boda. Travnik sve što je uspio da uradi jeste da u sudijskoj nadoknadi postigne pogodak iz jedanaesterca. Strijelac je bio ©iljak.

Utakmicu je po hladnom i s vremena na vrijeme kišovitom vremenu pratilo oko hiljadu gledalaca. Lešinari su i ovaj put maksimalno podržali fudbalere, a zabilježena su nova skandiranja protiv Uprave Borca i novog trenera Vlade Jagodića.

U narednom kolu, koјe јe na rasporedu sljedećeg vikenda, Borac gostuјe u Tuzli ekipi Slobode.