Guest Users: 8

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 11:25 am UTC

TENIS: Poznati finalisti čelendžera Banjaluka 2008

604
Na terenima TK Mladost u Banjaluci odigrani su polufinalni mečevi singla i finalni meč u konkurenciji parova. U prvom polufinalnom meču prvi nosilac turnira i 92. teniser svijeta ©panac Gimeno-Traver nakon 2 sata i 26 minuta pobijedio je Mađara Atilu Balaša rezultatom 6-7, 7-5, 6-2. Iako je Mađar tek 378. teniser na ATP listi, malo je nedostajalo da se plasira u finale. Međutim, i pored poraza Balaš ima razloga da bude zadovoljan učinkom u Banjaluci, budući da je plasmanom u polufinale ostvario najbolji rezultat karijere, osvojio 1.500 evra, a od ponedjeljka će biti 315. na ATP listi, što predstavlja skok za 63 mjesta. Gimeno-Traver je plasmanom u finale obezbijedio 38 ATP poena, što znači plasman oko 78. mjesta (najbolji u karijeri).

Nakon njih na centralnom terenu odigran je meč između Srbina Ilije Bozoljca (131. na ATP listi) i ©panca Pabla Santosa (230.). Bozoljac je poslije 60 minuta pobijedio ubjedljivo, 6-1, 6-2. Time je Bozoljac obezbijedio skok za desetak mjesta na ATP listi.

Finalni meč Bozoljac-Traver na programu je u nedjelju u 13 časova.

U konkurenciji dublova titulu su osvojili Mađar Balaš i Izraelac Hadad pobjedom 7-5, 6-2, nad australijsko-njemačkim parom Junaid-Marks.