Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 05:44 am UTC

FUDBAL: Potop u ©irokom Brijegu

574
Fudbaleri Borca ostali su prikovani za pretposljednje mjesto na tabeli Premije rlige Bosne i Hercegovine. Pred polazak u ©iroki Brijeg nije se očekivao povoljan rezultat, ali niti goleada u mreži Borca. Fudbaleri ©irokog Brijega na Pecari su savladali Borac 4-1. ©iroki je poveo već u 6. minuti pogotkom Brazilca Aleksandrea, a na 2:0 povisio je Kožul u 27. minuti.

Tu se nisu zaustavili domaćini pa su već u 34. minuti imali uvjerljivu prednost od 3-0. Gol je postigao ©tilić poslije sjajne saradnje sa Bubalom.

U finišu prvog poluvremena igrači Borca uspjeli su da dođu do pogotka, a strijelac je bio Rašović. Međutim, to je bilo sve od izabranika Milomira Odovića. Konačnih 4:1 za ©iroki postavio je Stanko Bubalo početkom drugog dijela.

Borac nakon 6 utakmica ima samo 4 boda. Kola su već krenula nizbrdo. Pitanje je samo da li će se i kada zaustaviti. Nakon katastrofalnih rezultata na početku sezone već sada je izvjesno da će se Borac boriti za opstanak.

A, da li će ga izboriti pokazaće vrijeme koje je i najbolji sudija svakom timu, pa i Borcu. Ono što je sigurno da će svaki naredni meč biti kao odlučujući za Borčeve fudbalere koji su u sljedećem kolu domaćini Travniku.