Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 07:57 am UTC

FUDBAL: Borac u 1/8 finala Kupa RS

673
Fudbaleri banjalučkog Borca plasirali su se u osminu finala Kupa Republike Srpske. Za razliku od Borca, Gomionica, nije imala sreće. Borac je do osmine finala stigao pobjedom nad Modriča Maksimom 2-1. Golove za Borac postigli su Vukelja u 7. i Grujić u 31. minuti, a jedini gol za Modriča Maksimu postigao je Zafirović u 26. minuti. Pred oko 600 gledalaca Ljubiša Vukelja je pokazao da će biti veliko pojačanje za Banjalučane.

BORAC-MODRIčA MAKSIMA 2-1

Sudiјa: Duško Јoškić (Priјedor), pomoćnici: Sreten Udovičić i Branko ©ipka (oboјica iz Priјedora), delegat: Zeljko Babić (Srbac).

Igrač utakmice: Dario Gruјić (Borac).

BORAC: Starčevć, Petrić, đurić, Puzigaća (od 46. Bećarević), Z. Deket, Kolarov, Petrović, G. Deket (od 80. Zarić), Vukelja (od 46. Rašević), Damјanović, Gruјić. Trener: Milomir Odović.

MODRIčA MAKSIMA: Petrović, Јolović, Matović, Vasiljević, Bogičević, Ristanić (od 62. Radulović), Savić (od 75. Јoksimović), Zafirović (od 46. Staјić), Lukić, Stokić, Miljković. Trener: Mitar Lukić.

Gomionica nije imala sreće sa prvoligašem RS, Slobodom iz Novog Grada. Gomionica je u Bronzanom Majdanu odigrala neriješeno protiv Slobode 4-4, a nakon penal lutrije izgubili su sa 9-8.

Podsjećamo, Sloga iz Trna pobjedom nad Bskom 2-0 eliminisala je Romantičare. Danas igra posljednji predstavnik Banjaluke. ®eljezničar je domaćin Laktašima.