Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Friday, October 18 2024 @ 07:38 am UTC

RUKOMET: Borac deklasirao nejaki Garadah

654
Rukometašice banjalučkog Borca uradile su veliki korak ka plasmanu u drugo kolo Kupa EHF. Banjalučanke su u prvom susretu prvog kola deklasirale azerbejdžanski Garadah 39-27. Rukometašice Garadaha iz Azerbejdžana doputovale su u Banjaluku 60-ak minuta prije početka utakmica protiv banjalučkog Borca. Doputovalo je samo 9 igračica, od čega dva golmana.

Sve to i činjenica da je Borac znatno kvalitetniji sastav učinili su da već poslije 4 minute na semaforu stoji 4-0 za Borac. Prednost je rasla iz minute u minutu, a na odmor se otišlo sa 21-12.

U nastavku ista slika na terenu. Iako je bilo teško tokom cijelog meča održati visok ritam igre, Banjalučanke su pred kraj utakmice stigle do rekordnih +14, odnosno, 35-21. Ipak do kraja utakmice skromne gošće iz Azerbejdžana uspjele su da ublaže poraz na konačnih 39-27.

Najefikasnija kod Borca bila je Dragana Knežević sa 9 golova, Dragana Crnić postigla je 7, a Tanja Kekić 6 golova. Odlično su branile Ivana Pavlović i Bojana Babić.

U gostujućem sastavu ubjedljivo najbolja bila je Sultana Tagijeva sa 9 golova, a 4 gola upisala je Sabina Babajeva.

Utakmicu je pratilo nešto više od 100-ak gledalaca. Razloga je dosta za ovako slabu posjetu. Garadah je rukometna nepoznanica, odigravanje utakmice je bilo pod znakom pitanja, a u isto vrijeme počela je i fudbalska utakmica Srbija – Farska Ostrva.

Revanš koji bi trebalo da bude samo formalnost na programu je danas u dvorani Borik od 18 časova. Borac, ukoliko ne bude nekog čuda, u drugom kolu Kupa EHF igraće protiv danskog Randersa.