Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 11:18 am UTC

FUDBAL: Remi Borca i Sarajeva

805
Fudbaleri Borca i Sarajeva odigrali su neriješeno 0-0 u derbiju 5.kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmica je odigrana u sjajnom ambijentu pred oko 7 hiljada gledalaca na Gradskom stadionu. Borac je bio bolji u prvom poluvremenu, a u nastavku smo gledali slabu igru oba tima. Fudbaleri Borca dobro su odigrali u provm poluvremenu. Maksimalno angažovana, požrtvovana igra donijela je i pritisak ka golu Sarajeva. Naravno, ni podrška sa tribina nije izostala.

Borac je u prvih 45 minuta imao tri sjajne prilike. Jednom se tresla prečka gola Sarajeva, potom je Rikanović promašio zicer kada je izbio sam pred golmana Sarajeva, da bi do kraja prvog dijela još jednom Borac imao sjajnu šansu. Međutim, ostalo je 0-0.

Sarajlije su u prvih 45 minuta pokušavali da iz kontranapada nešto više urade. Međutim, nisu u uspjevali da izrade pravu šansu jer je Borčevom odbranom dobro komandovao Ognjen Vranješ. Na odmor se otišlo sa rezultatom 0-0, kojim su ipak bili zadovoljni igrači Sarajeva.

Očekivalo se da će Borčevci nastaviti i u drugom poluvremenu u istom ritmu. Međutim, od toga nije bilo ništa. Kako je vrijeme odmicalo tako je igra crveno-plavih izgledala sve lošije i lošije.

Evidentno je bilo da su igrači Borca ostali bez snage, da nemaju daha. Igra se raspadala iz minute u minutu, primjetna je bila bezidejnost, nedostatak kreacija, pravilnih dodavanja, šuteva ka golu.

S druge strane, Sarajevo se prikazalo kao tim koji zna šta hoće. Igrali su čvrsto u odbrani, pokrivajući svaki dio terena, a u kontranapadima su zadavali mnogo muke odbrani banjalučkog tima. Međutim, nije bilo 100% šansi za bordo tim koji je ipak u Banjaluku stigao po bod.

I sudija se uklopio u veoma slabo drugo poluvrijeme. Dozvoljavao je odugovlačenje igre Sarajlija, bilo je previše prekida, nije na vrijeme žutim kartonom sankcionisao izležavanje igrača Sarajeva.

Konačnih 0-0 je najpravedniji ishod utakmice. U ekipi Borca vrijedi izdvojiti dva čovjeka. Ognjen Vranješ sjajno je predvodio odbranu, izgledao je smireno, igrao iskusno. I kapiten Oliver Jandrić zaslužuje sve pohvale. Pružio je maksimum, trčao, sjajno se kretao, dijelio lopte. Oni su ubjedljivo bili najbolji pojedinci kod crveno – plavih.

©to se tiče atmosfere, bila je sjajna. ®eljni su Banjalučani sportskih događaja. To je očigledno. Oko 7 hiljada navijača nosili su igrače Borca. Lešinari su na Istoku ponovo navijali glasno, dok čistu desetku zaslužuje i publika sa Zapada koja je u nekoliko navrata podsjetila na stare dane, kada se i sa Zapadne tribine čuo huk, čule navijačke pjesme. I Sarajevo je imalo podršku. Oko 200 navijača stiglo je u Banjaluku i tokom cijelog meča pjesmom podržavalo svoj tim. Nereda na tribinama nije bilo.

Mrlju na ovaj fudbalski derbi bacila je odluka rukovodstva kluba da na Istočnoj tribini dozvoli navijačima da ulaze kroz samo jedan ulaz, odnosno, kapiju. To je stvorilo velike gužve, a kako se bližio početak meča tako se povećavala nervoza. Vrhunac se desio kada je počeo susret. Više od 500 ljudi koji su imali ulaznice nije moglo da uđe na stadion. Došlo je do naguravanja, počele su prozivke na račun kluba, policije... Povećao se i broj policajaca (specijalaca), stvorila se bespotrebna drama. Počele su da lete flaše, tvrdi predmeti, kamenice... Na sreću, policija, ali i navijači, bili su prisebni. Atmosfera se poslije 15-ak minuta smirila, pa je tek sredinom prvog poluvremena oko hiljadu gledalaca, koji su imali karte za meč, ušlo na Istočnu tribinu. Zaista, neshvatljiva odluka organizatora meča, s obzirom, da se znalo da za utakmicu vlada veliko interesovanje. Pitamo se samo zašto nije otvoreno još nekoliko ulaza, kako se ne bi stvarale gužve i kako bi se izbjegli neredi i sukobi.

Rezultatom, ali i igrom u drugom poluvremenu, fudbaleri Borca ne mogu biti zadovoljni. Borac, kako trenutno igra, po svemu sudeći boriće se za opstanak. Poslije 5 odigranih kola, Banjalučani, imaju samo 4 boda. Ovaj tim, bez barem 4-5 pojačanja, teško da može da igra značajniju ulogu u šampionatu BiH. Tačnije, slijedi mu grčevita borba za opstanak. Nažalost, ako ne bude korjenitih promjena mogli bi da opet iduće godine gledamo Borac u Prvoj ligi RS.