Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 11:13 pm UTC

FUDBAL: Zaslužen poraz

757
Fudbaleri Borca nastavljaju s praksom da pognute glave napuštaju gostujuće terene. Kao i prošlih sezona i ove premijerligaške sezone Borac igra veoma loše u gostima. Crveno – plavi su poraženi od Zvijezde. Banjalučani su otišli u Orašje, gdje je Zvijezda iz Gradačca domaćin, kako bi ostali barem neporaženi. Međutim, nisu ispunili svoj cilj. U 4. kolu Premiјer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Borca poraženi su rezultatom 2:0. Golove za Zvijezdu postigli su Smaјlović u 45. i Alimanović u 85. minuti.

Sigurna pobjeda Zvijezde koja pokazuje da zaslužuje da igra u Premijer ligi BiH. S druge strane Borac je ostao domaćinska ekipa, koja teško dolazi do bodova u gostima. Banjalučani su do sada upisali tri gostujuća poraza i samo jedan trijumf protiv Orašja u Banjaluci.

ZVIЈEZDA: Karić, Kodro, Babić, Јusić, Vasilić, Delić, Hamzić, Savić (od 79. minuta Matić), Alimanović, Ћorić (od 63. minuta Pјanić), Smaјlović (od 86. minuta Lušmičkić). Trener: Ratko Ninković.

BORAC: Starčevič, Markovič, Petrič (od 46. minuta Kolarov), Stupar, Z. Deket, Petrovič, O. Vranješ, Rašević (od 59. minuta Rikanović), S. Vranješ (od 74. minuta Gruјić), Јandrić, Bećarević. Trener: Milomir Odović.

U narednom kolu težak ispit za Borac. Na Gradski stadion dolazi Sarajevo. Biće to derbi kola i prilika da se ispuni Gradski stadion. Fudbaleri Borca imaju imperativ pobjede u ovom meču. U slučaju nekog drugog epiloga došli bi već na startu prvenstva u nezavidnu situaciju. Valjda nećemo o tome pričati, već o sjajnoj igri I pobjedi.