Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 19 2024 @ 07:23 am UTC

RUKOMET: Celje ponovo pobjednik

694
Završen je treći međunarodni rukometni turnir evropskih šampiona "Banjaluka kup 2008". Titula je ponovo otišla u Sloveniju, ekipi Celje Pivovarna Laško. Slovenački rukometaši do treće titule na banjalučkom turniru stigli su poslije pobjede u finalu nad Kretejom 29-24. Bila je to repriza prošlogodišnjeg finala. Kao i prošle godine, i ovaj put, Celje je bilo bolje i zasluženo osvojilo titulu.

Kretej je dobro otvorio utakmicu, vodio nekoliko puta i 2 gola razlike. Međutim, od 15. minute Celje preuzima vođstvo i uvećava ga do kraja susreta. Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Celja 13-10. U nastavku su se Francuzi držali do posljednjih 10 minuta, a onda potpuni krah igre Kreteja. Imali su Slovenci i 7 golova razlike, ali su na kraju igrači Kreteja smanjili na konačnih 29-24.

Golman Celja rezar upisao je 16 odbrana, a ©piler je postigao 6 golova. U francuskom timu Degrola i Veg su postigli po 6 golova.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Miladin Kozlina iz Celja, a njegov klupski kolega Gorazd ©kof izabran je za najboljeg golmana. Najbolji strijelac sa 25 golova je Garsija iz Gepingena.

U meču za treće mjesto Gepingen je savladao rumunsku Steauu sa 31-25, a u susretu za peto mjesto, Italgest Kasarano je deklasirao banjalučki Borac rezultatom 33-20.

Finalnom susretu prisustvovalo je nešto više od hiljadu gledalaca. Organizacija je bila perfektna, ističu svi učesnici, a ostaje žal za slabom posjetom.