Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, May 08 2024 @ 09:04 pm UTC

RUKOMET: Kretej u finalu, Borac opet izgubio

764
Rukometaši francuskog Kreteja prvi su finalisit trećeg turnira evropskih šampiona „Banjaluka kup 2008“. Borac je doživio i drugi poraz. Kretej je zasluženo stigao do drugog uzastopnog finala na banjalučkom turniru. Francuzi su danas prvo savladali njemački Gepingen 27-26, a potom i Borac 21-16.

Pobjeda protiv Borca je sasvim zaslužena. Nije se mnogo osjetio umor kod igrača Kreteja, iako su prije toga odigrali težak susret sa Gepingenom. Protiv Borca su demonstrirali odličnu odbranu i kažnjavali svaku grešku Banjalučana. Kakvu su odbranu igrali govori podatak da su Borčevcima dozvolili samo 7 golova u prvih 30 minuta.

Rukometaši Borca mnogo su griješili u napadu. Nisu pokazali kreativnost, naprotiv, mnogo su mučili, lopta je sporo išla od igrača do igrača, a znali su i po nekoliko minuta da se ne upišu u listu strijelaca.

Vrijedi ipak pohvaliti odbrambeni učinak Borca. Dosta dobro su parirali favorizovanim Francuzima. To nam ulijeva nadu da ipak ovaj sastav ima perspektivu. Znatno realniju sliku moći ćemo znati nakon povratka u ekipu Rakocije, ©korića, Panića i Jokanovića koji su propustili iz raznih razloga ovaj turnir.

Draško Budiša je dosta kombinovao, ali najveći problem bi trebalo da mu predstavlja igra u napadu, kao i stvaranje vođe ekipe, odnosno, kreativca. Moraće se pojačati agresivnost kako bi se igrali i kontranapadi koji su bili rijetkost u ovom susretu. Svega nekoliko puta su rukometaši Borca odigrali kontranapade protiv Kreteja.

U meču sa Kretejom najefikasniji bio Vranješ sa 6 golova, 4 je postigao Pavlović, a Blažević je imao 14 odbrana. U ekipi Kreteja najefikasniji je bio Ariv sa 6 golova.

Kretej će u finalu igrati protiv Steaue ili Celja Pivovarna Laško. Ovaj meč je u toku, a Rumunima je dovoljan i bod za plasman u finale zbog pobjede nad Italgest Kasaranom od 38-35. Finalni susret na programu je sutra od 20:15 uz direktan prenos na RTRS-u.

Meč za treće mjesto biće odigran sustra od 18 časova i 30 minuta, a od 16 časova i 45 minuta u susretu za peto mjesto igraće Borac i Italgest Kasaranom.

I ovom prilikom kritikovaćemo banjalučku publiku zbog veoma slabe, da ne kažemo sramne posjete, na utakmicama. Da nije bilo učesnika turnira i poznatih nekadašnjih i sadašnjih rukometaša (Andrej Golić, Nebojša Golić, Zlatan Arnautović, Mile Isaković, Velimir Petković, Aleksandar Knežević...) pitanje je da li u dvorani bilo i 100-ak gledalaca. Nadamo se da će barem sutra u velikom finalu biti gledalaca. Podsjećamo, ULAZ JE BESPLATAN.