Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 02:55 pm UTC

FUDBAL: Borac izgubio od Zrinjskog

777
Fudbaleri Borca poraženi su večeras u Mostaru od ekipe Zrinjskog u utakmici 1. kola Premijer lige BiH. Iako se činilo da bi Banjalučani u ovom susretu mogli da dođu bar do boda, njihove nade srušio je Mladen ®ižović golom iz jedanaesterca u 82. minuti.

Domaći su poveli u 26. minuti, kada je Matija Matko nakon jednog promašaja, iz drugog pokušaja savladao Sinišu Starčevića. Kada je Toni ©unjić u 40. minutu povisio na 2:0 činilo se da će Mostarci bez većih problema upisati prvu ovosezonsku tricu protiv povratnika u Premijer ligu. Međutim, Banjalučani se nisu pomirili sa ovakvim razvojom događaja, pa je do odmora Rikanović smanjio na 2:1.

Na samom početku drugog poluvremena izabranici Milomira Odovića došli su do izjednačenja. Akciju veznog reda ispratio je Stojan Vranješ i u 48. minutu izjednačio rezultat na 2:2. Odluka je pala u finišu susreta. Nakon gužve u gostujućem šesnaestercu, sudija čuić pokazao je na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Mladen ®ižović.

Zrinjski – Borac 3:2
Strijelci: 1:0 Matko u 26, 2:0 ©unjić u 40, 2:1 Rikanović u 44, 2:2 S. Vranješ u 48, 3:2 ®ižović u 82. minuti iz jedanaesterca.
MOSTAR - Stadion Pod Bijelim brijegom; Gledalaca: 4. 000.
ZRINJSKI: Melher, ©unjić, Nikolić, Matko, Selimović /od 90. Sušić/, ®uržinov, Ivanković, Stojanović, ®ižović, đurić /od 83. Bubalo/, Aničić /od 53. Kordić/. Trener: Dragan Jović.
BORAC: Starčević, Marković, Petrić, Deket, Rikanović, Babić, Kolarov, O. Vranješ, S. Vranješ, Jandrić, Bećarević. Milomir Odović.
Sudija: Tomislav čuić /Tomislavgrad/.