Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 19 2024 @ 03:36 pm UTC

U®IVO: Grude - Borac Nektar

851
Postovani posjetioci večeras su na programu posljednje utakmice u ligaškom dijelu prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkaše. U 14.kolu Borac Nektar gostuje u Grudama, a Sloboda Dita igra u Mostaru protiv Zrinjskog.

Kao što već znate pobjeda Pivara i poraz Tuzlaka omogućiće Borac Nektaru plasman u plej of. U našim mogućnostima pratićemo dešavanja na susretu u Grudama, ali i na meču u Mostaru. Vise u nastavku teksta. Posljednji rezultat koji imamo iz Gruda je minimalno vođstvo domaćeg sastava 9-8. Podsjećamo da su košarkaši Gruda na kraju prvog dijela Centrotrans lige BiH slavili u Boriku protiv Borac Nektara i tako zagorčali život Banjalučanima.

Poslije deset minuta Borac Nektar je daleko od plej ofa. Banjalučani gube u Grudama rezultatom 19-17, a istovremeno Sloboda Dita vodi u Mostaru protiv Zrinjskog sa uvjerljivih 31-18.

Serija Banjalučana 7-0. Borac Nektar je stigao do želje prednosti. Sada vode sa 24-19. Međutim, neće biti prevelike koristi od toga ako u Mostaru ne dođe do nekih značajnijih rezultatskih promjena.

U Grudama i dalje nijedna ekipa nema neku značajniju prednost. Trenutno je 33-30 za Borac Nektar. Poslije onog vođstva domaćih 19-17, a potom i serije Pivara 7-0, igrači Borac Nektara su u stalnoj rezultatskoj prednosti.

Loše vijesti stižu iz Mostara. I dalje visoka prednost Sloboda Dite protiv Zrinjskog. Tuzlaci vode sa 51-41 i tako većim diejlom prvog poluvremena čuvaju vođstvo koje im garantuje plasman u plej of.

Banjalučani imaju najveću prednost u dosadašnjem dijelu susreta. Pivari vode u Grudama rezultatom 46-38 i tako pokazuju da su ipak kvalitetniji rival od Gruda. Međutim, tako nije bilo u prvom dijelu sezone kada su Grude ostvarile neočivanu pobjedu u Boriku koja će po svemu sudeći koštati Pivare plasmana u plej of.

Kraj prvog poluvremena. Borac Nektar vodi protiv Gruda rezultatom 46-38, a Sloboda Dita ima prednost u odnosu na Zrinjski 51-41. Za one koje interesuju rezultati i ostalih mečeva 14.kola Centrotrans lige BiH recimo da ©iroki prima Pivo vodi protiv Bosna ASA BHT 52-21, a Igokea Partizan u Istočnom Sarajevu ima prednost nad Slavijom 50-23.

Veliki tehnički problemi onemogućili su nas da ovo javljanje rezultata privedemo kraju. Izvinjavamo se svim posjetiocima sto nisu mogli da prate rezultat Pivara u drugom poluvremenu, bez obzira na nasu volju i zelju. Jednostavno isprijecila se visa sila.