Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 04:53 pm UTC

KO©ARKA: Frenklin sa zvukom sirene

899
Viliam Frenklin je junak Borac Nektara. Pogodio je tamnoputi Amerikanac trojku sa zvukom sirene i donio Pivarima pobjedu nad Igokeom Partizan 80-77 u derbiju 12.kola Centrotrans lige za šampiona BiH.

Još jednom dramatičnom pobjedom Banjalučani su ostali u igri za plasman u plej of. Do kraja lige moraju da pobijede Slaviju kod kuće i Grude u gostima, a da istovremeno Sloboda Dita barem jednom bude poražena. U tom slučaju Borac Nektar će biti četvrti na tabeli. Pogledajte detaljan izvještaj sa utakmice. Bila je ovo još jedna dramatična utakmica, kakvu samo Pivari znaju da prirede ove sezone. Ponovo su Banjalučani većim dijelom susreta gubili, ali su najjačim oružjem, trojkama, preokrenuli rezultat.

Krenimo redom.

1.četvrtina

Poveo je Borac Nektar 6-2. Raspoložen je na početku bio Popović koji je dao početnih 6 poena za Pivare. Međutim, onda su zastali domaćini, pa Aleksandrovčani prave seriju od 10-0 i vode sa 12-6. Maksimalna prednost Igokee Partizan tokom prve četvrtine iznosila je +8, odnosno, 14-6. Ipak do kraja ovog dijela susreta pribrali su košarkaši Borac Nektara pa je rezultat poslije prvih 10 minuta bio, 20-18, za goste.

2.četvrtina

Početak drugog perioda protekao je kao i veći dio prve četvrtine, dakle, u mnogo boljoj igri Aleksandrovčana. Banjalučani igrjau na mahove, pa na 4,50 do kraja poluvremena stižu na minus 1, 30-31. U tom periodu gledali smo reviju promašaja Rothbarta. Onda slijedi serija gostiju od 8-0, a glavni krivac je Vučurović koji je bio izuzetno raspoložen za šut za tri poena. Upravo je Vučurović pogodio četvrtu trojku za najveće vođstvo Igokee Partizan u prvom poluvremenu od 44-33. Na odmor se otišlo s prednošću Igokee Partizan 48-38, a drugi period pripao je gostima 28-20.

3.četvrtina

Odmah nakon odmora još se više povećala prednost Igokee Partizan. Bilo je 53-40. Tada pogađa trojku Gemaljević, a potom je i Zlatko Jovanović precizan za tri poena. Spuštena je razlika na minus 5, 48-53. Potom su napad realizovali Aleksandrovčani, poveli 55-48, da bi to bio samo uvod za novu seriju trojki Pivara. Frenklin, Velimirović, Zlatko Jovanović dovode rezultat u egal, 57-59. Ipak sporne sudijske odluke i početničke greške domaćih kumovale su novoj seriji gostiju koji postižu 6 uzastopnih poena i pred odlučujućih 10 poena imaju vođstvo 65-59. Treću četvrtinu dobio je Borac Nektar 21-17.

4.četvrtina

A, onda nevjerovatnih 10 minuta. Zaista, teško je pronaći riječi za izdanje Pivara u posljednjoj četvrtini. Ponovo nisu imali ideje, centri su još jednom zakazali, ali su imali srce i meku ruku, odnosno, sjajan šut za tri poena. Kod rezultata 62-69, Zlatko Jovanović, je pogodio 11 poena, tri uzastopne trojke i realizovanu kontru, i doveo domaće u vođstvo od 73-69. Borik je proključao. Najveću prednost Pivari su imali od 76-71, poslije još jedne trojke Frenklina. Međutim, tada je preko dvojice igrača i sa zvukom sirene pogodio Bocka i smanjio na 76-74. Veliki problem u četvrtoj četvrtini imali su Banjalučani zbog ličnih grešaka. čudan kriterijum sudija doveo je do apsurdne situacije da je Borac Nektar sredinom posljednje četvrtine ispunio bonus, a Aleksandrovčani su u posljednju minutu ušli bez ijedne lične greške. Prava drama viđena je u posljednjoj minuti. 37 sekundi prije kraja meča bilo je 77-77. Napad je imao Borac Nektar. Do kraja susreta Pivari su natjerali Alekandrovčane da izađu iz bonusa. Posljednjih desetak sekundi zatražena su i dva tajm auta. Iščekivao se kraj. I onda, nevjerovatni trenutak. Lopta je došla do Frenklina, koji je pogodio svoju šestu trojku, i to sa zvukom sirene. Borik je eksplodirao. Orilo se Borac, Borac, igrači su pjevali zajedno sa navijačima. Slavila se velika pobjeda.

Sudijska trojka:

Meč su sudili Jovanić, Duškaj i Okuka. Sudije nisu odlučile pobjednika, ali su zato u pojedinim trenucima, kada bi se Borac Nektar približio Aleksandrovčanima presuđivale u korist Igokee Partizan što je iritiralo gledaoce. U tim situacijama jednostavno nisu dozvoljavale Pivarima da preokrenu rezultat. Teško je, bez obzira na igru Pivara zasnovanu na trojkama, pronaći opravdanje da Aleksandrovčani nisu napravili niti jedan prekršaj sve do posljednje minute posljednje četvrtine, dok su Banjalučani ispunili bonu već sredinom posljednjeg perioda. Ipak presudilo je srce banjalučke ekipe koja je ostvarila vrijednu ali zasluženu pobjedu.

Zaključak

Borac Nektar veći dio susreta nije igrao kvalitento. Bila je to bezidejna igra, dosta konfuzna, bez rješenja u napadu i s dosta grešaka, posebno u primopredaji lopte. Međutim, ova ekipa Borac Nektara ima nešto posebno u sebi, a to je da se nikada ne predaje. Uz to sjajni šuteri za tri poena čine Borčev tim (Z. Jovanović, Frenklin, Gemaljević...). Još kada se tome doda i frenetično navijanje u dvorani Borik onda je možda jasnije zašto su Pivari pobijedili Igokeu Partizan.

Publika

U dvorani je bilo prisutno oko 2 hiljade gledaca. Većinom su to bile pristalice domaćeg sastava, ali i gosti su imali oko 100 navijača. Atmosfera, navijanje, podrška Borcu podsjetili su najljepše dane. Orilo se Borac, Borac, Banjaluka, Banjaluka... Publika je definitvno bila šesti igrač Borca. Sve je bilo za čistu desetku i valjda zbog svega Borac Nektar je zaslužio da ode u plej of, da se bori za titulu i Gudjer ligu.