Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 12:50 am UTC

KO©ARKA: Sjajna igra Pivara i pobjeda nad Slobodom

843
Košarkaši Borac Nektara zadržali su šanse za osvajanje četvrte pozicije i za plasman u plej of Centrotrans lige Bosne i Hercegovine.

U najboljoj partiji sezoni, Pivari, su pred oko 1200 gledalaca u dvorani Borik, u okviru 10.kola, deklasirali tuzlansku Sloboda Ditu, 88-68. Igrači Borac Nektara igrali su maksimalno požrtvovano, fantastično u odbrani, a sav trud i uvjerljiva pobjeda nagrađeni su i apluzima banjalučke publike.

Već na startu utakmice Banjalučani su htjeli da pokažu Tuzlacima da nemaju šta da traže u ovom meču. Poslije prvih deset minuta bilo 25-15 za domaće.

Početkom drugog perioda prednost Borac Nektara došla je i do +13, ali su poslije nekoliko grešaka i olako prokockanih Borčevih napada, košarkaši Slobode stigli do 39-32. Na poluvrijeme se otišlo sa vođstvom Borac Nektara 44-35.

Ključna je bila treća četvrtina. Gledali smo Borac Nektar u najboljem ovosezonskom izdanju. Sve je funkcionisalo za čistu desetku. Odbrana sjajna, odlično organizovani napadi, brze kontre, trojke... odlična predstava Pivara. Prednost je konstantno rasla, a u jednom trenutku bilo je i 24 poena razlike. Pred posljednjih deset minuta ušlo se s prednošču Borac Nektara od 67-45. Treći period Banjalučani su dobili sa 23-9.

U posljednjoj četvrini Miloš Pejić je dao priliku svim igračima da zaigraju. Tako su se na parketu našli Milinović i Stupar. Međutim, ni to nije uticalo da Pivari povedu i sa +27, odnosno, 74-47. Poslije malog opuštanja domaćih, meč je na kraju završio sa zasluženih i uvjerljivih 88-68.

Kompletna banjalučka ekipa je odigrala sjajno. Najefikasniji je bio Rothbart sa 18 poena, koš manje ubacio je Gemaljević, a 12 poena upisao je Velimirović. Istaći ćemo i 11 poena Zlatka Jovanovića i đurasovića, kao i veliku požrtvovanost povratnika Josipovića.

U ekipi Sloboda Dite, koja je podbacila u svim segmentima igre, najefikasniji je bio Ros sa 20 poena, bivši pivar Jocović je dao 17, a Ninoslav Milošević je zabilježio deset poena.

Ovom pobjedom Borac Nektar se na korak približio Sloboda Diti. Banjalučani zauzimaju i dalje peto mjesto sa skorom od 4 pobjede i 6 poraza, dok su Tuzlaci stepenicu više sa sa skorom od po 5 pobjeda i poraza.

Situacija bi mogla da bude promijenjena već u nedjelju kada Banjalučani u dvorani Borik dočekuju ©iroki Prima Pivo, a Sloboda Dita je domaćin Igokei Partizan. U slučaju Borčeve pobjede i trijumfa Aleksandrovčana, Banjalučani bi stigli do željene četvrte poziciji.

Utakmica Borac Nektar – ©iroki Prima Pivo počinje u nedjelju u 19 časova, a potrudićemo se da ovaj meč pratite uživo u tekstualnom prenosu na našem portalu. Naravno, o tome da li će biti tekstualnog prenosa biti ćete blagovremeno obavješteni.