Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 03:59 am UTC

KO©ARKA: Pivari traže prvu pobjedu

757
Košarkaši Borac Nektara još uvijek nisu ostavrili pobjedu u Centrotrans ligi BiH za šampiona. U pet utakmica pet poraza. Od toga, u tri u tijesnim završnicama.

Banjalučani i pod vođstvom novog trenera, Miloša Pejića, ne igraju mnogo bolje. Uglavnom se Pivari dostojno drže do posljednje četvrtine, a onda krah. Da li će tako biti i u Istočnom Sarajevu ? Borac Nektar gostuje Slaviji. Meč počinje u 17 časova i 30 minuta uz direktan tv prenos na programu RTRS.

U ovoj sezoni Slavija se pokazala kao neugodan rival za Borac Nektar. Tačnije, u tri meča zabilježili su tri pobjede. Posebno se pamti trijumf u finalu Kupa RS.

U pet odigranih mečeva u Ligi 8, Slavija, je ostvarila po dvije pobjede i poraza. Klub iz Istočnog Sarajeva ima 6 bodova i teoretske šanse da se domogne četvrte pozicije koja vodi u plej of.

U prošlom kolu Borac Nektar je izgubio u Aleksandrovcu od Igokee Partizan 91-81, a Slavija je poražena u Tuzli od Sloboda Dite 88-71.

Iako su roviti Atanacković i Rothbart nastupiće na ovom susretu, dok će Slavija biti kompletna.