Guest Users: 7

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 07:24 am UTC

RUKOMET: Mladost srušila i Leotar

709
Rukometašice Mladosti blistaju u proljećnom dijelu šampionata Republike Srpske. Serija pobjeda nastavljena je i u derbiju 15.kola.

Mladost je u Sali Osnovne škole Borisav Stanković u Banjaluci savladala Leotar rezultatom 30-23. Već nakon prvog poluvremena bilo je 16-11 za Mladostašice, a do kraja susreta razlika je još i uvećana. Ovom pobjedom Mladost se učvrstila na trećem mjestu na tabeli sa 36 bodova. Banjalučanke imaju tri boda manje od drugoplasiranog Leotara i šest bodova manjka od vodeće Knežopoljke. Još jednom ostaje žal za slabijim igrama u jesenjem dijelu prvenstva zbog kojih će Mladost, najvjerovatnije, ostati bez plasmana u Premijer ligu BiH.

Vrbas je gostovao u Rogatici gdje je poražen od istoimene ekipe 32-30. Na poluvremenu je bilo 20-18 za Rogaticu koja ima samo tri boda. Vrbas je sedmi na tabeli sa 15 bodova.

Prema očekivanjima vodeća Knežopoljka nije imala problema u duelu sa Borcem 2. Slavila je Knežopoljka sa 44-14, poluvrijeme 16-4. Banjalučanke su i dalje na posljednjem mjestu, bez bodova.