Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, May 11 2024 @ 02:37 am UTC

U®IVO: Igokea Partizan - Borac Nektar

1,206
Upravo je u sportskoj dvorani Nenad Baštinac u Aleksandrovcu počela derbi utakmica 5.kola Centrotrans lige BiH između domaće Igokee Partizan i Borac Nektar. Aleksandrovčani su favoriti, dok Banjalučani traže prvi trijumf, poslije serije neuspjeha. Dešavanja na ovom susretu možete pratiti samo na našem portalu, u nastavku teksta, ili klikom na opsirnije. Pred oko 1200 gledalaca, gdje je i veliki broj navijača banjalučkog Borac Nektara završena je prva četvrtina ovog derbija. Ona je pripala Igokei Partizan rezultatom 23-21. Banjalučani su u ovoj četvrtini još jednom pokazali da se mogu nositi ravnopravno sa Aleksandrovčanima, tako da očekujemo egal utakmicu do samog kraja.

U toku je 14. minuta utakmice. Banjalučani su preokrneuli rezultat i sada minimalno vode sa 27-26. Još jednom su se ispostavile tačnim prognoze da je riječ o izjednačenim rivalima i Pivari neće pustiti meče Igosima.

Još više je povećana prednost Pivara. Tri minute prije kraja prvog poluvremena Borac Nektar vodi rezultatom 35-29. Solidna zaliha. Nadamo se da će je naši zadržati do kraja prvog poluvremena.

Serija Aleksandrovčana 4-0. Prednost Borac Nektara iznosi 35-33. ostalo je da se odigra još minuta i po do kraja prvog poluvremena. Domaći tim još ima i dva slobodna bacanja.

Posljednjih deset sekundi prvog poluvremena. Borac Nektar ima vođstvo 39-38 i dva slobodna bacanja. U nastavku donosimo i statističke podatke.

Završeno prvo poluvrijeme vođstvo Borac nektara rezultatom 41-38. Drugu četvrtinu su Banjalučani dobili sa 20-15. Ponovo je odbrana Pivara sjajna, ali ono što razlikuje ovaj meč od prethodnih, je bolji pristup i u napadu. Najefikasniji kod Borac nektara je Rothbart sa 15 poena, a Velimirović je ubacio 8. U Igokei Partizan Vučurović i Tošić postigli su po 7 poena. Slijedi predah, pa nastavak susreta.

Počelo je drugo poluvrijeme. Borac nektar i dalje ima minimalnu, ali vrijednu prednost od 3 poena. Rezultat je 50-47 u korist Pivara. ®elja je da se sa prednošću uđe u posljednjih deset minuta.

Uslijedio je preokret. Košarkaši Igokee Partizan poveli su sa 59-55, ali je onda Jovanović pogodio trojku i ponovo je vraćena rezultatska neizvjesnst. Aleksandrovčani vode 59-58. Bližimo se kraju treće četvrtine.

Igokea Partizan s minimalnim vođstvom ulazi u posljednju četvrtinu. Aleksandrovčani vode 69-67, ali Borac nektar odlično parira favorizovanom protivniku. Slijedi posljednjih deset minuta. Ne zaboravimo da su Banjalučani u prethodnim mečevima baš posustajali u završnici. Nadamo se drugačijem epilogu.

I dalje neizvjesna i uzbudljiva utakmica. Na polovini smo posljednje četvrtine, tačnije je još ostalo 5 i po minuta, a rezultat je 73-71 za Igokeu Partizan. Pobjednika će odlučiti možda jedna lopta.

Preoekr Borac Nektara. Banjalučani vode 78-74, a do kraja je ostalo još 2 minute i 15 sekunde. da li će Banjalučani ostati na dobrom putu ? Ispratite s nama kraj ssureta.

Borac Nektar je baš čudna ekipa. Sa najjačim BH ekipama je parirala do posljednjeg trenutka. Vjerujmo da će upisati i prvi trijumf i tako ostati u igri za plej of. Poraz gotovo sigurno Banjalučanima ne daje nikakve šanse za doigravanje.

Nažalost, bila je to greška samo našeg reportera, odnosno, zbog velike buke u dvorani i uželji da naš tim dobije čuli smo pogrešan rezultat. Ipak je Igokea Partizan imala +4.

Igoeka Partizan u posljednjoj minuti ima +9. rezultat je 87-78 za Aleksandrovčane. Bodovi vjerovatno ostaju na domaćem terenu, a Borac Nektar se i definitivno oprašta od plej ofa.

Redaju se šutevi za tri poena Borac Nektara, ali neprecizni. Borac Nektar pronašuje napad za napadom kao na treningu, a sve to koriste igrači igokee partizan i gotovo sigurno osvajaju nove bodove.

Gotova ej utakmice. Očekivan trijumf Igokee Partizan. Krajnji rezultat 91-81. Pobjeda ostavrena u posljednjih deset minuta. Banjalučani su još jednom odolijevali, ali su posustali na kraju. Borac nektar je poslije pet kola bez pobjede i bez šansi za plasman u plej of. U nastvaku ćemo vam dati i najefikasnije aktere meča.

Ostali smo Vam dužni i rezultat posljednje četvrtine. Bilo je 22-14 za Igokeu Partizan. Najefikasniji na utakmici bio Vučurović sa 21 poenom, a Rajt i Lideka ubacili su po 11 poena. U Borac Nektaru Velimirović je postigao 20 poena, a poen manej doa je Rothbart.

Toliko od ekipe portala www.banjalukasport.com. Nadamo se da ste zadovoljni ovim prenosom, a u buducnosti cemo se truditi da ovo bude praksa.