Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, April 24 2024 @ 10:47 pm UTC

KO©ARKA: Izvještaj s utakmice ©iroki Prima Pivo - Borac Nektar

997
Košarkaši Borac Nektara upisali su i četvrti uzastopni poraz u Ligi 8. Banjalučani su pognute glave napustili dvoranu u ©irokom Brijegu.

Rezultat je bio 70-58 za ©irokobriježene. Ovo ste već sinoć, odmah nakon susreta, mogli da pročitate na našem portalu, a danas Vam prenosimo tok dešavanja na terenu. Za razliku od prethodnih mečeva u kojima su Pivari ušli u neizvjesnu završnicu nije tako bilo u dvorani Pecara. ©iroki Prima Pivo je bez većih problema osvojio nove bodove.

Već poslije prve četvrtine domaćini su imali +10, 21-11, a ta prednost je do poluvremena porasla na 16 poena. Na odmor se otišlo s vođstvom ©irokog 41-25.

Zaista katastrofalno izdanje igrača Borac Nektara koji su za 20 minuta postigli samo 25 poena. Premalo da se parira jednoj od najboljih ekipa u BiH.

U nastavku za nijansu bolja igra Pivara. Međutim, i u trećoj četvrtini ©irokobriježani su u dva navrata imali i +15, 61-46 i 65-50.

Pokušali su izabranici Miloša Pejića da u posljednjoj četvrtini uvedu susret u egal završnicu. Najviše što su uspjeli jeste da priđu na -8, 58-66. Pri tom rezultatu dva puta je slabo reagovao Velimirović. Prvo je promašio otvoren šut za tri poena, a potom je poslao loptu u aut. Dovoljno da se domaćini konsoliduju i da mirno privedu meč kraju.

Na kraju još jednom ponovoimo, ©iroki Prima Pivo – Borac Nektar 70-58, po četvrtinama: 21-11, 20-14, 15-18 i 14-15.

©IROKI PRIMA PIVO: Bubalo 7, Grejs 8, ©temberger 14, Dijan 10, ®upić 5, ©ola 3, ©pralja 8, Naletilić, ©ušak, Fajardo 11, Betel, Ezugvu 4

BORAC NEKTAR: Atanacković 7, Z. Jovanović 10, Stupar, Rothbart 8, V. Jovanović 8, Gemaljević 2, đurasović 2, Popović 2, Frenklin 9, Velimirović 6, Paunović, Ugrekhelidze 4

• KO©ARKA: Izvještaj s utakmice ©iroki Prima Pivo - Borac Nektar