Guest Users: 6

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 11:25 am UTC

KO©ARKA: Treći poraz Pivara

588
Košarkaši Borac Nektara i u trećem nastupu u Ligi 8 BiH doživjeli su i treći poraz. Ni novi trener, Miloš Pejić, nije pomogao da se još jednom izgubi u neizvjesnoj završnici, ovaj put od Sloboda Dite 67-61.

Pivari su tako znanto smanjili šanse za plasman u plej of, ali bi ih jedan iznenađujući trijumf vratio u igru. Donoosimo Vam izvještaj s utakmice iz Tuzle, rezultate i tabelu poslije 3.kola, kao i parove 4.kola Lige 8.

SLOBODA DITA – BORAC NEKTAR 67-61

I utakmica u tuzlanskom Mejdanu bila je slična kao i prethodnim. Borac Nektar je ponovo poražen u neizvjesnoj završnici.

U većem dijelu susreta Banjalučani, su igrali po principu toplo – hladno. U prvom dijelu su gubli i sa 28-15, ali se na odmor otišlo sa vođstvom Sloboda Dite 35-31.

U nastavku slična situacija. činilo se da su Tuzlaci, poslije vođstva 52-41 i 54-44, slomili otpor igrača Miloša Pejića.

Međutim, Pivari su nepredvidljivi ove sezone. Ponovo se se vratili u meč i natjerali Tuzlake da 6 i po minuta ne postignu koš. Ipak, proradio je tada Mirza Hrnčić i na kraju zaslužena pobjeda Sloboda Dite, 67-61, po četvrtinama 19-15, 16-16, 19-13, 13-17.

SLOBODA DITA: Halilović, M. Milošević 14, Hrnčić 12, Halilbegović, Albijanić, Peršić, Tomović, Tanasilović 4, Matić 13, N. Milošević 14, Jocović 2, Ross 8.

BORAC NEKTAR: Franklin 8, Z. Jovanović 16, Stupar 2, Rothbart 13, V. Jovanović 8, Gemaljević 2, đurasović 6, Pavlović, Popović 4, Velimirović, Paunović 2, Uarekhelidze.