Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 08:57 pm UTC

KO©ARKA: Tijesan poraz od Bosne

627
Košarkaši Borac Nektara doživjeli su i drugi poraz u Ligi 8 Bosne i Hercegovine. Pivari su poraženi u Sportskoj dvorani Borik od Bosna ASA BHT rezultatom 79-77.

Gubili su izabranici Slobodana Nikolića veći dio utakmice sa 10-15 poena razlike, ali su u posljednjih pet minuta stigli prednost Studenata i na kraju mogli i do pobjede. Već poslije prve četvrtine momci Jurija Zdovca imali su +5, prednost od 23-18. Tu prednost do odmora su udvostručili na +10, 44-33.

Dovoljan je i letimičan pogled na rezultat pa da se vidi da su igrači Borac Nektara postigli samo 33 poena, što zbog dobre odbrane igre gostiju, što zbog loše realizacije u napadu.

U nastavku, u trećoj četvrtini isti odnos snaga. Sarajlije su rutinski igrale i u posljednjih deset minuta ušli sa vođstvom od 10 poena. Rezultat je bio 66-55.

Međutim, košarka je još jednom pokazala koliko je zanimljiv sport. Banjalučani su počeli konačno da ubacuju, da koriste gostujuće promašaje i razlika se topila iz minute u minutu.

Uzavrela atmosfera u Boriku, koju je nakon dugo vremena napravilo više od 2 hiljade gledalaca, dodatno je motivisala Pivare i u posljednjih pet minuta ušlo se u rezultatskom egalu.

Ekipe su smjenjivale u vođstvu, da bi na kraju ipak bili uspješniji gosti iz Sarajeva koji su trijumfovali 79-77. Bodovi odoše u Sarajevo, ostaje žal za prvom pobjedom u Ligi 8 i težak period za Pivare koji nakon prva dva kola imaju već dva poraza.

Narednog vikenda, u 3.kolu Lige 8, Borac Nektar putuje u Tuzlu kod Sloboda Dite, koja je, usput rečeno, u ovom kolu slavila u ©irokom Brijegu.

Ne smijemo ni da pomislimo na novi poraz koji bi možda već tada izbacio Borac Nektar iz trke za plasman u plej of. Pobjeda u Tuzli bi vratila samopouzdanje i realne izglede za samu završnicu.

Nadajmo se da će se Pivari izdići nakon dva poraza, podići motivaciju i samopouzdanje i da će nas obradovati pobjedom u Tuzli.

S druge strane Bosna ASA BHT ima već dvije pobjede i nalazi se na čelu tabele sa Igokeom Partizan sa 4 boda. Već sada su Sarajlije jasno stekle ulogu glavnog favorita za titulu.