Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 09:03 pm UTC

FUDBAL: Borac nemilosrdan, Bsk ponovo poražen

701
©esti nastup i šesta pobjeda fudbalera Borca ovog proljeća. Banjalučani su bolji bili od Drine iz Zvornika 2-0.

Interesantno da od dolaska Milomira Odovića na klupu crveno - plavih, Borac nije doživio niti jedan poraz u šampionatu Republike Srpske. Osim ovih podataka, recimo i da golman Borca, Marčetić, ovog proljeća još uvijek nije primio pogodak. Tako je bilo i danas protiv Zvorničana.

Uprkos jakoj kiši današnji duel je zadovoljio ukuse gledalaca na Gradskom stadionu. I gosti su došli u Banjaluku da se nadigravaju, pa je u 3. minuti Marćetić krajnjim naporom spriječio Zvorničane da dođu u vođstvo.

Samo 4 minute kasnije slobodan udarac na Borac. Stojan Vranješ je šutirao veoma dobro, ali je spreman bio golman Aleksić.

Borac je poveo 1-0 u 11. minuti. Bila je to lijepa akcija, koju je završio raspoloženi Zoran Deket. Asistent je bio Stojan Vranješ.

Golman Drine Aleksić istakao se i u 21. minuti, kada je odbranio odličan šut Zdravka Trivkovića.

U 25. minuti još jedna odlična akcija Borca u kojoj su učestvovali Deket, Vranješ i Jandrić, ali golman gostiju Aleksić još jednom izbija u korner.

Zvorničani su najbolju priliku u 37. minuti. Nakon prekida u svega nekoliko sekundi okvir Borčevog gola se tresao dva puta. ©utirali su Vukašinović i đerić.

U drugom poluvremenu viđen je mnogo slabiji fudbal. Trenutak odluke desio se u 55. minuti kada je napadač Borca Rikanović nastavio svoju golgetersku seriju. Nakon kornera Trivkovića, Rikanović, je pogodio za konačnih 2-0.

Bsk je izgubio u Tesliću od Proletera. Rezultat je bio 2-0 za Teslićane. Još jednom su tako romatičari morali pognute glave da napuste teren

Po kišovitom terenu bolje su se snašli domaćini koji su se učvrstili u sredini tabele. Bsk je i dalje iznad zone ispadanja, ali brinu slabi rezultati u proljećnom dijelu sezone.

Slobodan Karalić još uvijek nije upisao pobjedu na trenerskoj klupi ekipe sa čaira. prema nepotvrđenim informacijama Bsk je oštećen u velikom broju situacija od strane sudije.