Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Tuesday, April 23 2024 @ 11:45 pm UTC

RUKOMET: ®RK Borac pobjednik Kupa BiH

666
Rukometašice banjalučkog Borca pobjednice su Kupa Bosne i Hercegovine. Banjalučanke su prosto protutnjale završnim turnirom održanom u dvorani Borik.

Igračice Borca sinoć su u polufinalu deklasirale Zrinjski 44-20, a danas su na koljena bacile i rukometašice Ljubuškog ostvarivši uvjerljiv trijumf od 32-21. Već nakon prvog poluvremena bilo je 17-8 za Borac. U nastavku je prednost povećavana iz minute u minutu, a vjerovatno bi pobjeda bila još veća da Rade Unčanin nije dao priliku svim igračicama da zaigraju u finalu.

Borac je tako napravio prvi korak ka cilju u ovoj sezoni, osvajanju duple krune u Bosni Hercegovini. Ostala je još titula, a Banjalučanke zauzimaju prvu poziciju sa velikim izgledima da odbrane titulu od prošle godine.