Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 02:55 am UTC

FUDBAL: Borcu peta pobjeda, Bsku novi poraz

665
Fudbaleri banjalučkog Borca ostvarili su i petu uzastopnu pobjedu ovog fudbalskog proljeća u Republici Srpskoj.

Sa 3-0 savladan je fenjeraš, Jedinstvo iz Crkvina, ali do ova tri boda Banjalučani nisu došli tako lako. Gosti su na golu imali raspoloženog Emića, koji je najzaslužniji što njegov tim na Gradskom stadionu nije doživio pravu katastrofu. Nakon što prvu priliku za domaće nije iskoristio, Trivković, u 23. minuti istakao se golman Emić odbranivši udarac Babića. Mreža Jedinstva se zatresla u 29. minuti, ali ovaj pogodak je sudija Perić poništio gol zbog ofsajda.

U 35. minuti blizu pogotka bio je i Goran Deket. Lopta se od stative odbila u gol aut. Do kraja prvog dijela izdvaja se još i pokušaj Vranješa koji je završio preko gola.

Prvi šut Borca u nastavku bilježimo u 54. minuti kada je Puzigaćin pokušaj zaustavio Emić. U 62. minuti veliku priliku imao je i Zoran Deket, ali je i dalje ostalo 0-0. Sve promašaje Jedinstvo je moglo da kazni iz jedine prilike na utakmici. Golman Marčetić je reagovao vrhunski i spriječio Zarkovića.

Prije vodećeg gola Borca, priliku je još propustio Babić ili bolje reći Emić je ponovo bio uspješan.

Na red je konačno došla i 77. minuta. Miroslav Rikanović se odlično uklopio u tim Borca, a u toj minuti je sve uradio kako treba za vođstvo od 1-0.

Promašaj susreta napravio je Zdravko Trivković u 80. minuti. Dvije minute kasnije još jedna sjajna intervencija golmana Emića poslije udarca Inđića.

U 83. minuti 2-0. Golman Jedinstva nije mogao ništa. Trivković je umakao svojim čuvarima i efektnim golom iskupio se za prethodni promašaj.

Tačku na i stavili su Rikanović atraktivnom asistencijom i Stojan Vranješ trećim golom za Borac.

Na kraju aplauzi za lidera prvenstva i za Jedinstvo koje se banjalučkoj publici predstavilo u lijepom svjetlu. Borac je na korak od povratka u Premijer ligu BiH.

Bsk je igrao u Zvorniku kod veoma dobre Drine i doživio još jedan gostujući poraz. Banjalučani su poraženi s minimalnih 1-0 i tako zakomplikovali sebi situaciju oko opstanka u Prvoj ligi RS.

Banjalučani su ponovo primili kiks gol. Iz gotovo nemoguće situacije, poslije slabe i neoprezne reakcije odbrane, Zvorničani su postigli jedini gol.

Mogli su domaćini i do uvjerljivijeg trijumfa, ali su Zvorničani promašili sijaset šansi, a nije im dosuđen jedanaesterac. Kod Bska najopasniji je bio Stanivuković koji je nekoliko puta neuspješno šutirao iz daljine.