Guest Users: 6

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, March 28 2024 @ 08:30 am UTC

FUDBAL: Borac pobijedio Slobodu, Bsk bolji od Drine HE

611
Fudbaleri Borca i Bsk-a ostvarili su pobjede u 17.kolu šampionata Republike Srpske. Borac je slavio u Novom Gradu, a Bsk na domaćem terenu protiv Višegrađana.

Fudbaleri Borca su zasluženo slavili u derbiju kola na gostovanju u Novom Gradu, protiv Slobode, rezultatom 2-0. Banjalučane je u vođstvo doveo Petrić u 7. minuti, a konačnih 2-0 povisio je Puzigaća u 64.minuti. Borac je agilniji, organizovaniji i, iako je nastupio bez kapitena Jandrića, nije se mnogo mučio te je ostvario zaslužena tri boda.

Utakmicu u Novom Gradu je pratilo oko hiljadu gledalaca, a Borac je imao podršku od oko 300 navijača koji su stigli iz Banjaluke.

Glavni konkurent Borcu za plasman u Premijer ligu BiH, Kozara iz Gradiške, je takođe trijumfovala i to u gostima u Foči protiv Sutjeske 1-0.

I Borac i Kozara imaju isti broj bodova 35, gol razliku + 16, ali su izabranici Milomira Odovića od ovog kola na čelu tabele zbog više datih golova, 30 naspram 28 Kozare.

©to se tiče Bsk-a, ekipa sa čaira, je zabilježila laganu pobjedu nad Drina Hidroelektranom iz Višegrada. Bilo je 3-0 za popularne „romantičare“.

Pobjednik je riješen u prvom poluvremenu. Bakić je u 11. minuti doveo Bsk u vođstvo 1-0. Na 2-0 povisio je Stanivuković u 17. minuti, da bi Stanivuković u 34. minuti postigao svoj drugi gol za pobjedu Bsk-a 3-0.

Bsk se sada odlijepio od donjeg dijela tabele i mnogo mirnije može da igra u nastavku šampionata. Ovo je bio odličan debi trenera Bsk-a, Zorana Dragišića, koji je na klupi Bsk-a zamijenio Branimira Tulića.