Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 19 2024 @ 09:04 am UTC

RUKOMET: ®RK Borac na finalnom turniru Kupa BiH

647
Rukometašice Borca potvrdile su plasman na završni turnir Kupa Bosne i Hercegovine. Banjalučanke su u revanš utakmici u dvorani Borik pobijedile ekipu ®ivinica rezultatom 31-27.

S obzirom da su Banjalučanke u prvom susretu slavile sa uvjerljivih 27-21, revanš meč nije imao posebnu draž. Osim toga Banjalučanke su tokom prošlog vikenda slavile protiv ®eljezničara i osvojile Osmomartovski turnir tako da nisu 100% maksimalno ušle u revanš meč protiv ®ivinica.

Plasman na završni turnir Kupa BiH obezbjedili su i Ljubuški, Ilidža i Zrinjski. ®rijeb je na programu u naredni ponedjeljak, 17. marta.

Prošle godine Kup je osvojila Katarina koja je u nezaboravnom finalu nadoknadila 8 golova prednosti Borca i osvojila trofej.